• Kaip kurti pasitikėjimą

  Kaip kurti pasitikėjimą

  Gegužės mėnesio Kauno personalo vadovų klube buvo diskutuojama apie pasitikėjimą. Pranešimą „Pasitikėjimo greitis“ skaitė ir diskusiją moderavo „Franklin Covey Lietuva“ partneris, komunikacijos, asmeninio efektyvumo ir lyderystės programų konsultantas, žurnalistas Rytis Juozapavičius. Įdomi tema pritraukė gausų būrį personalo vadovių ir specialisčių, kurios aktyviai dalyvavo bei atlikinėjo praktines užduotis.

  Iš pradžių buvo diskutuojama, kokia yra pasitikėjimo „kaina“ ir kokie grįžta „dividendai“. Dalyvės beveik vienbalsiai nutarė, kad pasitikėjimo „kaina“ nėra tokia didelė, lyginant su grąža, taigi verta kurti ir plėsti pasitikėjimą.

  Išskirti keturi patikimumo branduoliai, dėl kurių yra pasitikima vieni kitais. Du iš jų priklauso charakterio bruožams – principingumas ir ketinimai, kiti du priskiriami kompetencijai – gebėjimai ir rezultatas. Dalyvės grupėse aktyviai diskutavo apie žmones, kuriais jos pasitiki ir kurie „patikimumo branduoliai“ skatina šį pasitikėjimą. Dažniausiai pasitikima yra dėl kompetencijos – tam tikrų gebėjimų ar pasiektų rezultatų.

  Buvo analizuojami pasitikėjimą kuriančio elgesio tipai, esminiai procesai, pasitikėjimo problemos ir sprendimai. Dalyves ypač sužavėjo rodytas filmukas „Lenktynės į Pietų ašigalį“ (galite rasti „Franklin Covey Lietuva“ interenetiniame puslapyje: http://www.franklincovey.lt
  ), kuriame įamžintos britų (vedama kapitono Robert Falcon Scott) ir norvegų (vedama kapitono Roald Amundsen) komandų lenktynės, kurie pirmieji pasieks paskutinę vietą žemėje, kurios dar nelietė žmogus. Lektoriaus teigimu, ši istorija suteikia svarbių įžvalgų dėl pasitikėjimo, komandinio darbo ir jo įtakos rezultatams.


Skip to content