• Naujienos
 • KAIP APSAUGOTI INTELEKTINĘ NUOSAVYBĘ IR SAUGIAU JAUSTIS ES IR PASAULIO RINKOSE

  ES projekto „IPeuropAware“ IPR Help-desk’as, Enterprise Europe Network (Europos verslo ir inovacijų tinklas), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, ir Lietuvos Respublikos Valstybinis patentų biuras kviečia jus į konferenciją „Kaip apsaugoti intelektinę nuosavybę ir saugiau jaustis ES ir pasaulio rinkose“. Konferencija organizuojama Lietuvos Respublikos Seime balandžio 26-ąją, kai visas pasaulis švenčia Pasaulio intelektinės nuosavybės dieną, kuri šiais metais yra skiriama inovacijų svarbai pažymėti.

  Europos verslas susiduria su milžiniška globaline konkurencija, ir vienintelis kelias jam tą įveikti – inovacijos. Kita vertus, be tinkamos intelektinės nuosavybės apsaugos nėra pakankamos motyvacijos investuoti į inovatyvius produktus, tačiau jei intelektinės nuosavybės teisėmis negalima pasinaudoti, tai visiškai praranda prasmę. Mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) dažnai neturi finansinių ar būtinų žmogiškųjų resursų šias teises įgyvendinti. Jos neturi galimybių turėti savo „Intelektinės nuosavybės reikalų“ skyrių, netgi tada jei joms kyla grėsmės dėl prekių padirbinėjimo bei piratavimo Europoje ar už jos ribų. Europos Komisija, įgyvendindama Lisabonos strategiją, deda dideles pastangas ir inicijavo nemažai praktinių priemonių kovojant su prekių klastojimu ir piratavimu. Siekiant pagelbėti MVĮ geriau apsaugoti savo intelektinę nuosavybę bei padėti joms parengti savo strategiją, kaip kovoti su intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais, susijusiais su prekių ženklo ir prekių klastojimu, ES finansuojamo projekto „IPeuropAware – IP Awareness and Enforcement: Modular Based Actions for SMEs“ metu daugelyje ES valstybių narių organizuojami seminarai verslui ir kuriamos metodinės priemonės, skirtos labiausiai dėl klastojimo pažeidžiamoms tekstilės, baldų, odos ir avalynės pramonėms.

  Vilniuje rengiamos konferencijos „Kaip apsaugoti intelektinę nuosavybę ir saugiau jaustis ES ir pasaulio rinkose“ dalyviai turės unikalią galimybę iš pirmų lūpų išgirsti įvairių sričių ekspertų apžvalgas apie galimybes, kurias turi įmonės, siekiančios savo intelektinės nuosavybės teisių apsaugos bei jų įgyvendinimo Europoje ir Kinijoje. Konferencijoje bus pristatytas ir dalyviams išdalintas unikalus beveik 200 puslapių leidinys, parengtas gimtąja kalba ir skirtas Lietuvos tekstilės, baldų, odos ir avalynės pramonės įmonėms. Leidinyje populiariai ir išsamiai pateikiama informacija apie intelektinės nuosavybės apsaugą dvidešimtyje ES ir pasaulio šalių, jame galima rasti patarimus, kurie skirti Europos lygiu palengvinti įmonėms ruošti strategijas kovoje su intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais, susijusiais su prekių ženklo ir prekių klastojimu.

  Renginio metu Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (World intellectual property oganization (WIPO) įsteigtu prizu bus apdovanota Lietuvos įmonė, 2009 metais pripažinta inovatyviausia, taip pat veiks Lietuvos Respublikos Valstybinio patentų biuro parengta paroda, skirta atkurtos nepriklausomos Lietuvos pramoninės nuosavybės apsaugos 20-mečiui paminėti. Bus galima apžiūrėti ir Lietuvos muitinės sulaikytų, intelektinės nuosavybės teises pažeidžiančių, padirbtų prekių ekspoziciją.

  Konferencijos metu bus sinchroninis vertimas į lietuvių ir anglų kalbas.

  Pageidaujančius dalyvauti renginyje prašome iki balandžio 20 d. registruotis el. paštu marijus.muralis@cci.lt
  . Registruojantis prašome nurodyti vardą, pavardę, pareigas, organizaciją, adresą, telefoną ir el. paštą. Telefonas pasiteirauti (8 5) 213 6480.

  Kadangi renginys vyks Lietuvos Respublikos Seime (Gedimino pr. 53, Vilnius), į jį bus įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę dalyviai. Kviečiame registruotis, nes dalyvių skaičius ribotas!

  Programa:

  in_konferencija_balandzio_26_d.pdf

Skip to content