• Naujienos
 • „K.A.V.A. 2018“: įteikti pirmieji augančio verslo apdovanojimai

  „K.A.V.A. 2018“: įteikti pirmieji augančio verslo apdovanojimai

  Birželio 12 d. Kaune pirmą kartą surengti Kauno augančio verslo apdovanojimai „K.A.V.A. 2018“, kurių metu apdovanotos didžiausią vertę miestui kuriančios devynios įmonės.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai – generalinis šių apdovanojimų partneris. Tarp nominacijų buvo ir rūmų įsteigtoji „Sukurta Kauno mieste“, o tarp 44 į nominacijas pretendavusių įmonių – būrys rūmų narių, kuriems įteiktos organizatorių padėkos.

  Birželio 6 d. komisija, kurios sudėtyje buvo ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, UAB „Novameta“ valdybos pirmininkas Benjaminas Žemaitis, išrinko devynių nominacijų nugalėtojus. Trijų nominacijų laimėtojai – rūmų nariai. Tai UAB „Telesoftas“, UAB SDG ir UAB „Kautra“.

  „Verslas po ilgo laiko pradėjo tikėti Kaunu ir mes visi jau galime matyti to pasitikėjimo rezultatus. Kaune vienas po kito kyla verslo centrai, statomi nauji daugiabučiai, o šalia miesto – naujos gamyklos. Būtent investicijos yra svarbiausias miesto augimo variklis. Man, kaip senam verslo narkomanui, smagu ateini į tokius apdovanojimus. Netgi kiek pavydžiu – norėčiau sėdėti tarp jūsų. Matau daug pažįstamų veidų. Matau daug ir jaunimo. Neišsilakstykite iš Kauno, nes šis miestas keičiasi“, – apie „K.A.V.A. 2018“ teigė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

  Pranešimus apie ateities miestų utopijas ir vizijas renginyje skaitė žurnalistas Aidas Puklevičius ir architektas Algirdas Kaušpėdas. Ypatingai moderniais ir kontekstą atitinkančiais šokiais auditoriją sužavėjo „Auros“ šokėjai.

  Užsienio rinkoje pastebimiausia buvo UAB „Telesoftas“, nugalėjęs „Plėtra užsienyje“ kategorijoje. Bendrovė pasižymėjo nuosekliu kasmetiniu augimu, socialine atsakomybe, didele eksporto apimtimi pajamų struktūroje. Joje kuriamos ir teikiamos unikalios įmonės paslaugos, o ne vykdomas perpardavimas.

  Nominacijoje „Atsakingas verslas“ triumfavo rūmų narys UAB „SDG“. Komisija įvertino šios bendrovės savanorišką, nuoseklų ir pastovų atsakingo verslo principų laikymąsi tiek organizacijos viduje, tiek teikiant paslaugas. Įmonė didelį dėmesį skiria darbuotojams ir klientams, pasižymi unikaliomis socialinėmis iniciatyvomis, įsitraukimu į kitų organizuojamas socialines akcijas.

  „Vergo darbas neproduktyvus. Nebūkime per daug gobšūs“, – į verslo atstovus kreipėsi nominacijos nugalėtojų vadovas, UAB „SDG grupė“ prezidentas Eduardas Jasas.

  Nominacijoje „Kaunas didžiuojasi“ laimėjo UAB „Kautra“. Savo žodį balsavimu tarė visuomenė. Miestiečių nuomone, būtent ši įmonė labiausiai prisidėjo prie Kauno miesto gyvenimo, jos indėlis buvo didžiausias ir labiausiai matomas. Nugalėtoja išrinkta UAB „Kautra“ yra investavusi į Kauno autobusų stoties atnaujinimą. Įmonė per metus perveža apie 6 milijonus keleivių, joje dirba apie 800 darbuotojų.

  „Gyvas miestas – tai gyva stotis. Džiaugiuosi, kad pavyko pakeisti stereotipus, suderinti daug interesų. Tikiuosi, kad autobusų infrastruktūros gerinimas padės atsisakyti automobilių“, – atsiimdamas apdovanojimą džiaugėsi „Kautros“ vadovas Linas Skardžiukas.

  Rūmų įsteigtos nominacijos „Sukurta Kauno mieste“ nugalėtojai – UAB „Vittamed“. Įmonės produktas – unikalus ir vienintelis pasaulyje neinvazis galvospūdžio matuoklis.

  Iki šiol galvospūdis pasaulyje daugiausiai matuojamas invaziniu būdu, kai į smegenų audinį įdedamas specialus jutiklis. Šis metodas yra ne tik brangus ir pavojingas sveikatai, bet jo taip pat neįmanoma taikyti lauko sąlygomis ar, pavyzdžiui, kosmose. Dėl šios priežasties „Vittamed“ diagnostine įranga susidomėjo JAV kosminių tyrimų agentūra NASA. 2015 m. pritraukta 10 mln. USD investicija tolimesniam produkto vystymui ir komercializavimui, 2018 m. laimėta pirma vieta Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimuose.

  Prizą bendrovei įteikė rūmų prezidentas B. Žemaitis.

  „Plėtros Kaune“ nominacijoje nugalėjo Vilniuje įsikūrusi UAB „Teltonika“. „Kauno startuoliu“ pripažinta mažoji bendrija „Fidens“, pristačiusi „ViLim ball“ – rankų drebėjimą (tremorą) bei sąstingį mažinantį įrenginį. Metų „Inovacija“ pripažinta dirbtinio intelekto sistemas kurianti UAB „Rubedo sistemos“. Šios įmonės siūlomos sistemos leidžia robotams vykdyti nepilotuojamas misijas ir kitus darbus, pvz., savarankiškai vykti iš vienos vietos į kitą. „Užsienio investuotoju: Gamyba“ paskelbta UAB „Kitron“. „Užsienio investuotojas: Paslaugos“ – UAB „Devbridge LT“. Įmonė pasižymėjo ženkliai didesniu nei kitų kandidatų darbo užmokesčiu, sumokamų mokesčių dydžiu.

  Renginio fotogalerija

Skip to content