• Naujienos
 • K.A.V.A 2018 apdovanojimuose – dėmesys augančiam, eksportuojančiam ir Kauną garsinančiam verslui

  K.A.V.A 2018 apdovanojimuose – dėmesys augančiam

  Kauno augančio verslo apdovanojimai (K.A.V.A. 2018) juda finišo tiesiosios link: jau birželio 12 dieną iškilmingų apdovanojimų metu paaiškės, kurios Kauno įmonės buvo pripažintos geriausiomis net devyniose nominacijose.

  „Nominacijų temas padiktavo pati Kauno verslo aplinka ir pastarųjų metų tendencijos: beveik 4 proc. augęs Kauno regione sukuriamas BVP, vos 4,6 proc. siekiantis nedarbo lygis, į miestą investuojančios stambios užsienio kompanijos. Todėl natūraliai gimė nominacijos, skirtos sparčiausią verslo plėtrą Kaune vykdžiusioms įmonėms ir Kaune sukurtiems produktams bei paslaugoms įvertinti,“ – sako K.A.V.A. apdovanojimus organizuojančios VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas Tadas Stankevičius.

  Prie renginio prisideda ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai pratęsdami iniciatyvą kartu su regiono savivaldybėmis skatinti lietuviškų aukštos kokybės, išskirtinių, inovatyvių produktų gamybą ir verslo plėtrą. Rūmų remiamoje K.A.V.A. nominacijoje „Sukurta Kauno mieste“ bus įvertinti sėkmingiausi Kaune sukurti verslo produktai ar paslaugos. Benjaminas Žemaitis, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, prideda: „džiaugiamės, kad šiemet pirmą kartą sėkmingiausiam kauniečių gaminiui ar paslaugai bus teikiama nominacija „Sukurta Kauno mieste“.

  Veržliausi užsienio investuotojai Kaune bus apdovanoti dviejose nominacijose – už pasiekimus paslaugų ir gamybos sektoriuose. Kaip rodo pastarųjų metų tendencijos, Kauną kaip savo plėtros kryptį vis dažniau renkasi medicininių technologijų įmonės, todėl miestas dažnai minimas kaip MedTech ir susijusių mokslinių tyrimų regioninis centras. Dėl sparčiausio plačiajuosčio interneto ir patogios geografinės padėties bei talentų Kaunas siūlo puikią aplinką IRT kompanijoms. MRO klasterių plėtrą skatina ilgiausias Lietuvoje Kauno oro uosto pakilimo/nusileidimo takas, o tobulėjimo šiuo metu siekiama vietinio MRO srityse – nuo orlaivių dažymo, linijų priežiūros, iki variklių ir važiuoklių remonto, dalių tiekimo. Automobilių gamintojams Kaune siūloma didžiausia, net 534 ha siekianti Laisvoji ekonominė zona, kurioje naujoms įmonėms net 99 metus suteikiamos ypatingos sąlygos verslui vystyti.

  To rezultatas – vien per 2017 metus į Kauną pritraukti 10 stambių investuotojų, dar 6 jau yra paskelbę apie planuojamas investicijas šiame mieste.

  Daugiausiai eksportuojantys ir sparčiausiai eksporto apimtis plečiantys verslai, pristatantys Kauną užsienio rinkose, bus pagerbti nominacijoje „Plėtra užsienyje“. Aivaras Knieža, nominaciją pristatančios VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento vadovas, atkreipia dėmesį, kad Kauno verslininkai ne tik didina eksporto apimtis, bet ir plečia geografiją: „Kaune veikiantis verslas puikiai išnaudoja strateginę savo vietą – buvimą savotiškoje Europos kryžkelėje, kur susikerta pagrindiniai transporto koridoriai. Kaune veikia daugiausiai Lietuvos įmonių, eksportuojančių aukštos pridėtinės vertės produktus. Nors didžioji eksporto dalis iš Kauno keliauja į Europą, bet vis dažniau Kauno verslininkai pasiekia ir itin tolimas pasaulio rinkas – Indiją, Kiniją, Pietų Afrikos Respubliką ir kt.“.

  Plačiau: https://bit.ly/2sogK8o

  K.A.V.A. 2018 apdovanojimų organizatorius: VšĮ „Kaunas IN“.

  Generalinis renginio rėmėjas – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

  Apdovanojimai organizuojami ir finansuojami Kauno miesto savivaldybės, pagal 2018 m. programą „Iniciatyvos Kaunui“.

  Apdovanojimų iniciatorius ir globėjas: Kauno miesto savivaldybės administracija.

  Daugiau informacijos apie K.A.V.A. 2018 apdovanojimus: el. paštu kava@kaunasin.lt
  ir internete adresu www.kaunasin.lt/kava2018
  .

Skip to content