• Juridinių asmenų nemokumo reguliavimo reforma

  Juridinių asmenų nemokumo reguliavimo reforma

  Efektyvesni nemokumo procesai ir mažesni kreditorių patiriami nuostoliai dėl verslo nesėkmės – Juridinių asmenų nemokumo įstatymo projektas, kurį 2018-07-30 Finansų ministerija pateikė Vyriausybei. Tai yra vienas iš Vyriausybės programoje numatytų strateginių darbų.

  „Pakeitimais siekiama esamą griozdišką ir archaišką nemokumo sistemą pertvarkyti pagal geriausius tarptautinius standartus ir įtvirtinti šiuolaikinio verslo poreikius atitinkančią nemokumo sistemą. Tai turės teigiamos įtakos visiems rinkos dalyviams – kreditoriams, darbuotojams, verslininkams, investicinei aplinkai ir visai šalies ekonomikai“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

  Projektu siekiama įmonėms sudaryti kuo palankesnes sąlygas išsaugoti ir plėtoti veiklą, grąžinti skolas, atkurti mokumą bei išvengti bankroto, o jo atveju – užtikrinti juridinių asmenų greitesnį pasitraukimą iš rinkos.

  Juridinių asmenų nemokumo reguliavimo reforma turės reikšmingos įtakos pagal Pasaulio banko atliekamą tyrimą „Doing Business“ skaičiuojamam nemokumo reitingui, taip pagerinant bendrą Lietuvos poziciją, palyginti su kitomis Pasaulio banko vertinamomis valstybėmis, bei didinant Lietuvos patrauklumą investicijoms.

  Su juridinių asmenų nemokumo įstatymo projektu galite susipažinti čia
  . Jūsų pastabos ir pasiūlymai laukiami el. paštu: daiva.vysniauskiene@chamber.lt
  iki 2018-08-10. Apibendrinta Rūmų narių nuomonė bus pateikta Finansų Ministerijai.

Skip to content