• Naujienos
 • Jonavoje – projektas „Išbandyk profesiją“

  Senamiesčio gimnazija sėkmingai tęsia bendradarbiavimą su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos atstovybe. Dar rudenį gimusi ir verslininkams rūmų narių susirinkime pristatyta idėja sudaryti mokiniams galimybes iš arčiau susipažinti su darbine aplinka išaugo į projektą „Išbandyk profesiją“.

  Vasario mėnesį 27 atrinkti 2 klasių gimnazistai dalyvavo projekte. Projekto tikslas – sudaryti galimybę mokiniams pažinti tam tikros profesijos subtilybes, prisiliesti prie kasdienės veiklos konkrečioje įmonėje, įstaigoje. Bendradarbiauti ir prisidėti prie tikslo įgyvendinimo sutiko šios įmonės: UAB „Achema“, UAB „Agrochema“, UAB „Baldai Jums“, UAB „Juta“, Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultetas, Jonavos rajono apylinkės teismas, Jonavos rajono savivaldybė, Jonavos socialinių paslaugų centras, VšĮ „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras“, lopšelis-darželis „Lakštingalėlė“, UAB „VetPet LT“, UAB „Jonavos vaistinė“, UAB „Juodmenos šeimos klinika“, IĮ „Odontologijos klinika“, UAB „Joneda“, UAB „Naujienos“, IĮ „Technoera“.

  Dvi dienas mokiniai stebėjo ir atliko užduotis realiose darbo vietose, išbandė chemijos inžinieriaus, administracijos darbuotojo, logisto, buhalterio, ekonomisto, inžinieriaus mechaniko, baldų technologo, veterinaro, farmacininko, mediko, žurnalisto, rinkodaros specialisto, teisininko, socialinio darbuotojo profesijas.

  Įmonių vadovai, verslininkai džiaugėsi, kad Senamiesčio gimnazija inicijuoja tokį projektą, kad jau mokykloje žengiami pirmi profesijos pažinimo žingsniai, kad sudaryta galimybė mokiniams pasitikrinti, ar jie teisingai įsivaizduoja tam tikrą profesiją. Gimnazistams labai patiko pabuvoti darbo vietoje, įsilieti į kolektyvus, įvertinti savo galimybes. Maždaug pusė gimnazistų tvirtino, kad ir toliau norėtų praktikuotis darbo vietoje, o kita pusė suprato, jog stinga žinių ir reikia grįžti į mokyklos suolą.

  Apibendrinant galima teigti, kad šis projektas padėjo dalyvavusiems mokiniams geriau suprasti, kokiems mokomiesiems dalykams vertėtų skirti daugiau dėmesio, kokios srities studijas pasirinkti ateityje, kaip atrodys darbo diena ir kokios asmeninės savybės reikalingos.

  Pasinaudoję siūlymu, kovo mėnesį pakvietėme miesto verslininkus, įmonių vadovus į ekonomikos pamokas. Pirmąją pamoką vedė UAB „Rabinta“ direktorius Gintautas Strelčiūnas. Svečio nuomone, kiekvienas darbas turi būti gerbiamas – tiek kiemsargio, tiek prezidento. Mokiniai sužinojo, kaip klostėsi verslininko asmeninis karjeros kelias nuo svajonės tapti cirko artistu iki šiandieninio verslo statybos paslaugų srityje.

  Kita pamoka virto atvira diskusija, kai į klausimus atsakinėjo UAB „Lonas“ įkūrėjas ir ilgametis vadovas Kazimieras Jakutis. Apie ketverių metų vadovavimo patirtį pasakojo UAB „Agrochema“ direktorius Mindaugas Balkus. Svečias asmeniniu pavyzdžiu skatino mokinius turėti savo nuomonę ir mokėti argumentuoti, nes šis gebėjimas padeda ir mokykloje, ir versle.

  UAB „Binčis“ finansininkė Jolita Peleckienė pasakojo, kaip vaiko lūpomis ištartas neaiškus žodis tapo bendrovės pavadinimu ir išsiplėtojo į šeimos verslą. Viešnia akcentavo, kad versle svarbu laikytis duoto žodžio, nes pasitikėjimas prarandamas greitai – pakanka vieno nesąžiningo poelgio. Su banko veikla, teikiamomis paslaugomis supažindino SEB banko atstovė Jūratė Pašukonienė. Įdėmiai klausę ir teisingai užduotis atlikę gimnazistai buvo apdovanoti prizais.

Skip to content