• Naujienos
 • Jonavoje nori sugrąžinti baldžiaus profesiją

  Jonavoje nori sugrąžinti baldžiaus profesiją

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo tarybos pirmininkas, bendrovės „Baldai Jums“ generalinis direktorius Alfonsas Meškauskas dar praėjusiais metais pradėjo aktyvias derybas su Jonavos politechnikos mokyklos direktore Virginija Milinavičiene, kad šioje mokymo įstaigoje vėl būtų rengiami baldžiai. Pasak A. Meškausko, įmonė „Baldai Jums“ galėtų tapti bazine įmone, kurioje būsimieji specialistai atliktų praktiką.

  Verslininkas pakalbino ir kolegas darbdavius iš kitų įmonių, kurie taip pat susiduria su kvalifikuotų darbuotojų stygiumi. Iš įmonių „Baldai Jums“, „Plankmara“, „Jonavos eksportas“ ir „Mingridas“ nors ir šiandien baldžiaus specialybės pagrindų eitų mokytis 31 darbuotojas. O kad iniciatyva įgautų pagreitį, A. Meškauskas padiskutuoti šia tema pakvietė jau minėtų įmonių, taip pat Jonavos politechnikos mokyklos, Darbo biržos, Kauno PPA rūmų, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovus.

  „Ir mūsų, ir kitose įmonėse yra darbuotojų, kurie gali ir nori dirbti. Bėda ta, kad jie neturi kvalifikacijos, jiems negalime patikėti sudėtingų staklių ar kitos įrangos. Tačiau jų nenorime prarasti – yra galimybė juos apmokyti, ir jie galės tęsti darbą,“ – kalbėjo „Baldai Jums“ generalinis direktorius A. Meškauskas.

  Jonavos politechnikos mokyklos direktorė V. Milinavičienė apgailestavo, kad ilgainiui moksleiviai nustojo rinktis baldžiaus profesiją. „J. Basanavičiaus gatvėje turėjome mokomąsias dirbtuves, kurios dabar yra nugriautos. Baldžių mokymui skirta įranga jose buvo pasenusi ir fiziškai, ir morališkai, neturėjome ko parodyti ir kuo sudominti. Gal tai ir buvo viena iš priežasčių, kad mokiniai nustojo domėtis ir rinktis šią specialybę?“ – svarstė mokyklos direktorė.

  Tačiau, V. Milinavičienės žodžiais, mokykla turi licenciją, yra ir programa, kurią būtų galima atnaujinti. Svarbiausia, kad būtų norinčių mokytis. „Pradžioje galima rintis ne pirminį, o tęstinį mokymą, tai būtų ypač aktualu 31 darbuotojui, kurie pageidauja įgyti baldžiaus kvalifikaciją. Tuo pačiu galima pamėginti diegti pameistrystę. Mes esame pasiruošę, iššūkių tikrai nebijome,“ – akcentavo mokyklos direktorė.

  Diskusijoje dalyvavę darbdaviai norėjo kuo daugiau sužinoti apie pameistrystę, todėl Švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento Profesinio mokymo skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Zabietienė sulaukė išties daug klausimų. Lietuvoje pameistrystė įteisinta nuo 2007 m., tačiau nelengvai skinasi kelią. Tokia profesinio mokymo forma seniai ir sėkmingai taikoma Vokietijoje Austrijoje. „Renkantis tokią mokymo formą, praktiniai įgūdžiai yra įgyjami realioje darbo vietoje pas darbdavį, kuris gali paveikti, kad programa ir įgūdžiai būtų tokie, kokių reikia. Mokinys gali įgyti praktikos ir greičiau tapti savarankiškas, nes pameistrystė siejama su įdarbinimu. O ir žinios, įgytos pameistrystės būdu, nėra „sausos“ ir nėra pritaikytos tik vienai konkrečiai įmonei, nes mokoma ir bazinių dalykų,“ – aiškino Švietimo ir mokslo ministerijos specialistė J. Zabietienė.

  Ministerijos atstovės žodžiais, jeigu Jonavos politechnikos mokykloje vėl būtų mokoma baldžiaus specialybės, o prie specialistų rengimo prisidėtų ir darbdaviai, ir Darbo birža, toks pasirinkimas būtų kone tobulas: „Išmėgintumėte tęstinį mokymą, o tuo pačiu paruoštumėte pagrindus pirminiam mokymui,“ – akcentavo specialistė.

  Kauno teritorinės darbo biržos Jonavos skyriaus vedėja Nijolė Jeremičiūtė apskritojo stalo diskusijos dalyvius supažindino, kaip ir kuo prie profesinio mokymo galėtų prisidėti Darbo birža.

  „Šios dienos diskusija mums, darbdaviams, buvo tarsi paskata pasiraitoti rankoves ir padaryti viską, kas tik nuo mūsų priklauso, kad idėja sugrąžinti baldžiaus profesiją į Politechnikos mokyklą virstų kūnu,“ – sakė UAB „Baldai Jums“ generalinis direktorius A. Meškauskas, kuris visus pakvietė į ekskursiją po įmonę.

  Laima SLOVIKIENĖ


Skip to content