• Naujienos
 • Jonavoje atidaryta rūmų atstovybė

  Jonavoje atidaryta rūmų atstovybė

  Rugsėjo 4 d. Jonavoje iškilmingai pakelta Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybės vėliava. Atstovybė įsikūrė UAB „Baldai Jums“ administraciniame pastate, Fabriko g. 3. Vėliavą pakėlė rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis ir atstovybės vadovas, bendrovės „Baldai Jums“ generalinis direktorius Alfonsas Meškauskas.

  Prieš oficialų atstovybės atidarymą rajono Savivaldybės salėje vyko forumas-diskusija „Savivaldos ir verslo sąveika: patirtis ir galimybės“.

  Pasak rūmų generalinio direktoriaus dr. Vytauto Šileikio, sąveika tarp verslo ir valdžios yra naudinga abiem pusėms. Verslo įmonės gali tiesiogiai informuoti valdžios institucijas apie reikalingus pokyčius verslo aplinkoje ir įtakoti tų pokyčių įgyvendinimą. Verslo įmonės tampa gerai informuotos apie valdžios sprendimus ir planus, per asocijuotas struktūras gali dalyvauti kuriant veiklos strategijas, projektus, juos remiant ir valdant. Valdžios institucijos tiksliau nustato verslo poreikius, gali prieiti prie versle sukauptų materialinių, intelektualinių, informacinių ir kitų išteklių. Svarbiausia, sąveika padeda susitarti ir valdyti prieštaravimus bei konfliktus.

  Renginio metu buvo pristatyti Jonavos verslo atstovų apklausos rezultatai.

  Keletas tyrimo skaičių: 67 proc. atsakiusiųjų prisipažino, kad nežino rajono savivaldybės plėtros krypčių. Žinantieji plėtros prioritetus juos vertina gana pozityviai ir palankiai. Geriausiai atsiliepiama apie patrauklios savivaldybės (57 proc. „labai gerai“ ir „gerai“) ir žmogui draugiškos aplinkos (46 proc. „labai gerai“ ir „gerai“) prioritetus. 67 proc. apklaustųjų tvirtina, kad Jonavos rajono savivaldybėje nėra korupcijos arba jos lygis „žemas“ ir „labai žemas“. Tiesa, kai kuriuose administracijos skyriuose, verslo atstovų nuomone, korupcija didžiulė. Tai tie patys skyriai, kuriuose, verslininkų vertinimu, egzistuoja didžiausia biurokratija. Palankiausiai iš Savivaldybės teikiamų paslaugų verslininkai vertina gatvių bei kelių infrastruktūros priežiūrą ir rajono įvaizdžio formavimą bei propagavimą. Minėtos sritys sulaukė 60 ir 59 proc. „labai gerų“ ir „gerų“ vertinimų. Jonavos rajone palyginti blogiau atsiliepiama tik dėl verslo plėtrai tinkamų sklypų ir objektų pasiūlos. 94 proc. Jonavos verslininkų nesinaudoja savivaldos parama verslui. Viena iš tokių rezultatų prielaidų galima laikyti apskritai itin kuklias savivaldos galimybes suteikti paramos verslui. Į klausimą, ar gauna pakankamai konsultacijų rengdami paraiškas, verslo planus ir pan., 82 proc. Jonavos verslininkų atsakė neigiamai.

  Visose iki šiol vykdytose apklausose akivaizdžiai matyti, kad verslo bendruomenei chroniškai stinga informacijos apie savivaldybių plėtros kryptis. To pasigenda 70 proc. jonaviečių. Jie skeptiškiau nusiteikę dėl dalyvavimo savivaldybės plėtros planavimo ir įgyvendinimo procesuose. (Išsamiai tyrimas bus pristatomas rugsėjo mėnesio „Rūmų žiniose“).

  Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius tvirtino, kad piliečių rinktiems savivaldos atstovams reikalingas bendravimas su verslo bendruomene, ypač svarstant ir priimant verslui svarbius sprendimus. „Kartais mums, politikams, sunku nuspręsti, pavyzdžiui, kokių priemonių reikia smulkiojo ir vidutinio verslo paramai? Buvo parengtas tarybos sprendimo projektas, kuriame numatėme iki 10 įvairių paramos galimybių, tačiau bendro sutarimo neradome. Jūs turite padėti mums apsispręsti, ko reikia, mums svarbu žinoti Jūsų nuomonę“, – susirinkusiems beveik šimtui rajono verslininkų kalbėjo rajono meras. Verslo nuomonės tyrimo rezultatus meras žada įdėmiai nagrinėti, o po metų – pakartoti apklausą, įvertinant pokyčius.

  Seimo narys Rimantas Sinkevičius pasveikino rūmų iniciatyvą telkti Jonavos verslininkus į asocijuotą struktūrą . Verslo ir valdžios dialogui tai suteiks sisteminio ir nuolatinio pobūdžio. „Jei norime kalbėtis ir susitarti, reikia turėti, su kuo tartis“, – pabrėžė Seimo narys.

  Forume svečio teisėmis dalyvavo susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Verslininkai teiravosi ministro dėl Kauno oro uosto perspektyvų, nepanaudotų ES lėšų keliams tiesti bei remontuoti ir kt.

Skip to content