• Naujienos
 • Jei komandiruojate darbuotojus į Suomiją

  Svarbi ir aktuali žinia dėl komandiruojamų darbuotojų iš ES šalių į Suomiją. Pagal naująjį teisės aktą kiekviena ES šalies įmonė, siunčianti darbuotojus į Suomiją pagal tarpvalstybinių paslaugų teikimo susitarimą, turi pateikti išankstinį pranešimą Suomijos darbo saugos ir sveikatos institucijoms iki prasidedant darbams. Pranešimas apie komandiruojamą darbuotoją neprivalomas, jei įmonė komandiruoja darbuotojus į Suomiją bendrovių grupės viduje ne ilgiau kaip penkioms darbo dienoms. Vykdant statybos darbus pranešimas visais atvejais yra privalomas.

  Elektroninės formos pranešime turi būti pateikti tapatybę įrodantys duomenys, įmonės, komandiruojančios darbuotojus kontaktiniai duomenys ir užsienio mokesčių mokėtojo ID; įmonės atsakingų asmenų duomenys užsienio valstybėje; partnerių tapatybę įrodantys dokumentai ir kontaktiniai duomenys; Statybų darbuose – rangovo ir subrangovo indentifikavimo ir kontaktiniai duomenys; numatomas komandiruojamų darbuotojų skaičius; Įmonės atstovo Suomijoje indentifikavimo ir kontaktiniai duomenys Suomijoje arba informacija, patvirtinanti faktą, kad įmonės atstovas Suomijoje nėra būtinas; Darbų pradžia ir numatoma darbuotojų komandiravimo trukmė; darbų atlikimo vieta; sektorius, kuriame komandiruojami darbuotojai bus įdarbinti.

  Jei anksčiau pateikta informacija pasikeičia iš esmės, įmonė komandiruojanti darbuotojus, turi iškart pateikti papildomą pranešimą apie įvykusius pokyčius, norint toliau tęsti darbus. Statybos sektoriuje, pranešimas apie atnaujintus duomenis taip pat privalomas pateikti rangovui ir subrangovui.

  Nepateikus pranešimo arba jį pateikus nepilna informacija, Darbo saugos tarnyba nuo rugsėjo 1 d. turi teisę skirti1000 – 10 000 Eur baudą.

  Nutarimas įsigalios nuo 2017 m. liepos 1 d., bus taikomas nuo rugsėjo.

  Daugiau informacijos apie nutarimą

Skip to content