-->
 • JAV požiūris: mūsų auksas – žmonės

  JAV požiūris: mūsų auksas - žmonės

  „Išskirtinis Lietuvos pranašumas yra žmonės. Atkaklūs, išsilavinę, ištroškę pokyčių, darboholikai, perfekcionistai. Turite auksą, bet tas iš jūsų bėga. Investuokite į juos keturis-penkis kartus daugiau!“, – tokį JAV vyraujantį požiūrį į mūsų šalies konkurencinius privalumus pabrėžia LR Seimo narys, diplomatas, buvęs ambasadorius JAV ir Meksikai Žygimantas Pavilionis.

  Susitikime su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariais politikas patarė išnaudoti tam tikrus kelius užkariaujant Jungtinių Amerikos Valstijų rinką. „Nėra nė vienos valstijos, kurioje nebūtų lietuvių. Nėra nė vienos kitos valstybės, kurioje lietuviai būtų taip gerai organizuoti. Kiekvienai valstijai yra tinkamas kitas produktas. Reikia atrasti, suvokti, kuris kuriai tinkamas, – aiškino Ž. Pavilionis. – Kita mūsų struktūrinė jėga yra litvakai. 99 proc. litvakų yra mūsų draugai. Dauguma jų turtingi ir įtakingi. Toliau – mūsų garbės konsulai – Niujorke, Vašingtone, Los Andžele, Čikagoje, iš viso 25 valstijose. Jie privalo padėti.“

  Buvęs ambasadorius JAV ir Meksikai vardijo daug svarbių pavardžių, konkrečių sėkmės istorijų, „alkanų“ sričių, kuriose Lietuvos verslas gali įsiveržti į JAV. Rūmų nariai savo ruožtu domėjosi mūsų šalies vidaus ir užsienio politika, migracijos problemomis, galimybėmis sugrąžinti lietuvius, regioninės plėtros perspektyvomis ir kt.

  Fotogalerija


Skip to content