• Naujienos
  • Jaunimo galimybės versle

    Jaunimo galimybės versle

    Balandžio pabaigoje KPPA rūmų Marijampolės filiale ir Kaune vyko renginiai „Jaunimo galimybės versle“. Jie susilaukė didelio Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Kauno ir Jonavos jaunuolių susidomėjimo – seminaruose dalyvavo apie 60 jaunų žmonių.

    Lietuvos inovacijų centro konsultantas bei Kauno technologijos universiteto doktorantas Saulius Kromalcas pasakojo, ko reikia sėkmingam verslui. Buvo akcentuojama, kaip susikurti savo gyvenimo strategiją ir nusiteikti mokytis visą gyvenimą, kokių gebėjimų reikia, siekiant pradėti verslą, kaip reikalinga turėti idėją ir pasirengti veiksmų planą.

    Seminaruose taip pat buvo aptariamos verslo pradžios galimybės, teisiniai klausimai bei finansavimo šaltiniai. Jaunimui buvo įvardintos Lietuvos įmonės ir institucijos, kurias būtina „išnaudoti“, kai reikalinga pagalba bei konsultacijos pradedant ar plėtojant verslą: tai Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir juose veikiantis Europos verslo paramos tinklas, Lietuvos inovacijų centras, VšĮ „Versli Lietuva“, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

    Advokatų profesinės bendrijos „Magnusson ir partneriai“ asocijuota teisininkė Giedrė Petrulevičienė pristatė verslo pradžios teisinius aspektus, teisinės formos pasirinkimo galimybes bei mokestinius ypatumus.

    Informacinių renginių „Jaunimo galimybės versle“ metu pristatyti gerosios praktikos pavyzdžiai – sėkmingo verslo, už kurio vairo stovi jauni žmonės, istorijos. Į Marijampolėje vykusį renginį buvo pakviestas UAB „Termodata“ 27 metų direktorius bei vienas iš savininkų Paulius Bliuvas. Įmonė specializuojasi pastatų diagnostikos srityje (termoviziniai bei sandarumo tyrimai), teikia konsultacijas apie reikalingą būsto remontą, šiltinimo būdą, renovaciją ir kt.

    Kaune vykusiame renginyje gerąja praktika pasidalino 25-erių Domas Jakutis, įmonėje „Lonas“ dirbęs įvairiose pozicijose, šiuo metu tęsiantis šeimos verslą ir užimantis direktoriaus pareigas. UAB „Lonas“ yra gerai žinomas čiužinių gamintojas, šiais metais pristatantis ir naują muzikinę lovų kolekciją.

    Šio renginio metu jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su Aiste Antanaityte, dirbančia renginių, laidų vedėja, animatore ir projektų vadove „Autosport club Kaunas“. Aistė pateikė patarimų iš savo verslo pradžios patirties – daryti ne taip, kaip kiti, identifikuoti klaidas, neklausyti nesėkmingų žmonių patarimų, o pasirinkti vieną autoritetą.

    Marijampolės kolegijos studentė Laura Glaveckaitė renginį „Jaunimo galimybės versle“ įvardino kaip motyvuotą bei uždegantį, kuriame informacija pateikta koncentruotai ir aiškiai, o po renginio išeinanti užtikrintesnė dėl ketinimų pradėti savo nuosavą verslą.

    Kaune vykusio renginio dalyvė Justina Seniūnė sako: „Renginys buvo įdomus ir nenuobodus. Seminaro metu buvo naudinga girdėti skatinimus ir motyvavimus sugalvoti verslo idėją ir ją įgyvendinti. Naudinga buvo teisinė informacija, susijusi su juridinių asmenų formomis ir jų steigimo eiga. Labai patiko, kad seminaro pabaigoje buvo galimybė išgirsti jaunų verslininkų istorijas.“

    Informacinio renginio aktyvus dalyvis Danielius Narauskas, studijuojantis grafikos dizainą, teigia, kad „kai patiki tuo, ką darai, tai pasidaro lengva; kuo jaunesnis pradedi domėtis, tuo daugiau patirties įgyji.“



Skip to content