Kauno rajono savivaldybėje įvyko Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Kauno rajono filialo steigiamasis susirinkimas, kuriame buvo išrinkta 7 verslo atstovų taryba ir jos pirmininkas bei pavaduotojas. Pirmininku tapo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas, „Hegelmann“ įmonių grupės finansų vadovas Vytis Arlauskas, o jo pavaduotoju – Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo UAB direktorius Vytautas Petružis.
Filialo tarybos nariais vienbalsiai buvo išrinkti: UAB „Dinaka“ direktorius Vytas Čičelis, UAB „Aconitum“ generalinė direktorė Rima Balanaškienė, UAB „Bijola“ savininkė Jolanta Valaikienė, UAB „EECO“ direktorius Robertas Geištoraitis, UAB „Ložė“ komercijos direktorius Rolandas Butrimavičius, Advokatų kontoros Šimonis ir partneriai advokatas Mindaugas Šimonis, UAB „Marex Boats“ generalinio direktoriaus asistentė Lina Demikienė.
KPPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius pastebėjo, kad rūmų veikloje dalyvauja 101 Kauno rajono įmonė, o iš viso registruotų verslo subjektų savivaldybės teritorijoje yra daugiau kaip 5 tūkstančiai. „Kauno rajono verslo potencialas yra didžiulis, todėl tikiu, kad filialo narių skaičius sparčiai didės“, – kalbėjo Kauno PPA rūmų prezidentas. Jis pabrėžė, kad kartu su Kauno rajono savivaldybe jau daug metų vyksta nuoseklus bendradarbiavimas: organizuojamos verslo popietės, vyksta konsultacijos, 10 metų kartu rengiamas konkursas „Sukurta Kauno rajone“.
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pastebėjo, kad savivaldybė kartu su verslu gali lengviau spręsti socialines problemas, kurti infrastruktūrą ir darbo vietas. „Bendravimas yra didžiausia vertybė, o šiandien visuomenės susitelkimo ir jėgų konsolidavimo ypač reikia. Tikiu, kad įkurtas filialas sieks telkti verslininkus, megzti tarptautinius ryšius, tartis su valdžios institucijomis ir ieškoti geriausių sprendimų problemoms spręsti“, – kalbėjo meras.
V. Makūnas tvirtino, kad įmonės noriai kuriasi penkiose Kauno rajono verslo zonose, o labiausiai – Laisvojoje ekonominėje zonoje, kur investuota jau daugiau kaip 1,56 mlrd. eurų ir sukurta 10 tūkst. darbo vietų.
Karmėlavoje veikiantis tarptautinis oro uostas taip pat plečia infrastruktūrą, čia kuriasi orlaivių remonto ir aptarnavimo įmonės: „Ryanair“, „FL Technics“, “MAAS Aviation“, “Kaunas Aircraft Maintenance Services“. Pernai oro uostas aptarnavo 1,4 mln. keleivių ir daug investuoja į infrastruktūrą.
„Mes ypač didžiuojamės socialiai atsakingomis įmonėmis, kurios diegia pažangias technologijas, sukuria naujų darbo vietų, rūpinasi darbuotojų ir vietos bendruomenės gerove“, – pabrėžė V. Makūnas. Steigiamajame susirinkime taip pat dalyvavo „Lytagros“, „Giraitės vandenys“ „Choco Group“ ir kitų žinomų įmonių atstovai.
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra viena seniausių Lietuvos verslo organizacijų, šiais metais mininti savo veiklos šimtmetį. Rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė sakė, kad KPPAR veikia trylikoje šalies savivaldybių ir turi filialus Marijampolėje, Jonavoje, Kėdainiuose, o nuo šiol – ir Kauno rajone, bei penkias atstovybes.