• Naujienos
 • Įsteigtas naujas rūmų klubas „Verslas Kaunui“

  Įsteigtas naujas rūmų klubas „Verslas Kaunui“

  Beveik pusmetį brandinta iniciatyva suburti draugėn rūmų narius, galinčius ir norinčius paremti miestui ir jo bendruomenei naudingus projektus, įgavo konkretų pobūdį – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose įsteigtas klubas „Verslas Kaunui“.

  Iniciatyvinė grupė klubo pirmininke išrinko AB „Swedbank“ Pietų Lietuvos filialo valdytoją Kristiną Žališkevičienę. Tarp iniciatorių – rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis, rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis, UAB „Liningas“ generalinė direktorė Margarita Grigaliūnienė, UAB „Aša“ direktorė Živilė Vaitkūnienė, vienas iš UAB „Skubios siuntos“ vadovų Vigandas Vėbra, UAB „Centrako“ direktorius Audrius Gražėnas, UAB „Serfas“ direktorius Saulius Valunta, UAB „SDG“ generalinis direktorius Eduardas Jasas, UAB „Metga“ vadovė Fausta Puzanovienė ir kt.

  Artimiausiems dvejiems metams numatytos tokios galimos rėmimo kryptys: miesto gražinimas ir švarinimas, saugumo didinimas, miesto ar jo atskirų dalių „gyvinimas“ (muzika, šokiai ir kt.), bendruomenės sveikatinimas, senų ir pagyvenusių žmonių atskirties mažinimas, visuomenės švietimas (politinis, teisinis, ekonominis, finansinis), vaikų, paauglių ir jaunimo laisvalaikio zonų ir centrų kūrimas, įvairias visuomenės grupes vienijantys porojektai.

  „Beveik kiekviena bendrovė skiria lėšų labdarai ir paramai, turi susiklosčiusias tradicijas ir daugelį metų remiamus kultūros, meno, sporto renginius, globos įstaigas ar socialiai pažeidžiamus visuomenės narius. Rūmų klubas „Verslas Kaunui“ nebus tradicinis labdaros skirstytojas. Klubas inicijuos bei rems projektus, ugdančius bendruomeniškumą, gražinančius ir gyvinančius miestą bei kuriančius pridėtinę vertę Kauno miesto bendruomenei, – sako klubo pirmininkė Kristina Žališkevičienė. – Dabar dažnu atveju verslo atstovų yra prašoma paramos, o verslas sprendžia – suteikti ar ne. Ir tai nebūtinai didžiausią vertę kuriantys projektai. Todėl klube veiksime ne reaktyviai, o proaktyviai. Tai yra patys inicijuosime, skatinsime teikti projektus, vertinsime juos pagal vieningus kriterijus. Mūsų remiami projektai turėtų kurti Kauno bendruomenei pridėtinę vertę, įtraukti kuo daugiau organizacijų ir žmonių, vienyti atskirų visuomenės grupių interesus. Tikime, kad tai gerins ne tik verslo, bet ir miesto įvaizdį.“

  Klubas nerems politinių ir religinių organizacijų projektų, atskirų asmenų, nespręs materialinių problemų, o pirmenybę teiks tęstiniams projektams, turintiems ilgalaikės išliekamosios vertės, „duodantiems meškerę, bet ne žuvį“.

  „Nuo lapkričio mėnesio svarstėme, kaip rūmų bendruomenė galėtų prisidėti prie kauniečių gerovės. Iš pradžių tarėmės – galbūt remti meną, kultūrą, jaunus talentus? Nuomonės ir nuostatos keitėsi… Daugelis suvokiame socialinės atsakomybės poreikį, tačiau kartu ir jaučiame stygių, kaip tai daryti kryptingai ir prasmingai. Klubo tikslas – vienyti tuos, kurie įmonėse turi sprendžiamąją galią skirti paramą“, – sako rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis.

  Aktyviuose svarstymuose, kaip suformuluoti klubo tikslus ir projektų kriterijus, rėmimo kryptis, iniciatyvinės grupės narių diskusiją moderavo doc. dr. Virginijus Kundrotas, Adizes Graduate School dekanas (JAV) Adizes instituto Vakarų Europai ir Baltijos šalims viceprezidentas.

  Klubas rinksis pirmąjį mėnesio trečiadienį. Kiekvienas, ketinantis tapti klubo nariu, įneš tikslinį įnašą, kuris bus skiriamas jo paties nuožiūra vienam ar kitam klubo remiamam projektui.

Skip to content