• Naujienos
 • Investuok Šakiuose

  Investuok Šakiuose

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų inicijuotas ir kartu su Šakių rajono savivaldybe organizuotas forumas „Investuok Šakiuose“ rugsėjo 7 d. į Šakius sukvietė ne tik vietinius, bet ir kaimyninių rajonų politikus, verslininkus, strategijų kūrėjus.

  Rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis, pasveikindamas susirinkusius, linkėjo Šakiams atrasti savo identitetą, kuriuo būtų galima būti patraukliems potencialiems investuotojams. Kaimyniška patirtimi dalijęsis sėkmingai verslo aplinką kuriančio Kauno rajono meras Valerijus Makūnas akcentavo biurokratinės naštos mažinimą verslui, mokestinės bazės lengvinimą ir bendravimą su verslu ne tik per šventes.

  Viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ regioninės politikos vadovas Lukas Puidokas įvardino ne tik teorinius investuotojų paieškos aspektus, bet ir nurodė pirmaeilius darbus, kuriuos turėtų atlikti savivaldybė. Jis akcentavo finansinių lengvatų konkurencingumą, tinkamą infrastruktūrą, kurios ieškos investuotojai.

  Luko kolega, Šakių rajono tarybos narys Laurynas Suodaitis iš spręstinų problemų išskyrė kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą, kurį būtina mažinti nedelsiant, nes būtent šį aspektą pačiu svarbiausiuoju įvardina didžioji dalis investuotojų.

  Savo įžvalgomis išorės investuotojų akimis dalinosi rūmų narys UAB „Skaitos kompiuterių servisas“ direktorius Virginijus Jasaitis, akcentavęs IT sektoriaus investuotojų nereiklumą ypatingai infrastruktūrai, bei UAB „Nemira“ finansų vadovas Paulius Boreika, kurio atstovaujama surenkamus skandinaviško tipo namelius gaminanti įmonė dar tik šiemet įsikūrė Šakiuose. UAB „Agrolina“ direktorė Raminta Jakelaitienė išsamiai supažindino su rajono žemės ūkio situacija, kviesdama orientuotis į gausios žaliavos perdirbimą.

  Visų kalbėtojų, diskusijos dalyvių mintis apibendrino UAB „Konsultus“ direktorius Žilvinas Gelgota ir ISM konsultantas Ugnius Savickas, Šakių verslo plėtros strategijos kūrimo procese jau galintys įvardinti svarbiausias verslo problemas ir planuojantys pasiūlyti inovatyvių jų sprendimo būdų. Svarbiausiu forumo akcentu tapo mintis, kad ieškant investuotojų ir plėtojant verslą rajone reikia dirbti sutelktai ir neatidėliojant.

  Laikraštis Valsčius“ nuotraukos

Skip to content