• Naujienos
 • Inovacijos odontologijos klinikoje „Aukštėja“

  Inovacijos odontologijos klinikoje „Aukštėja“

  „Po to, ką pamatėme, supratau, kad labai drąsių inovacijų gali būti ne tik gamyboje, bet ir gana konservatyvia sritimi laikomoje medicinoje“, – taip rūmų narių pažintį su pažangiausias technologijas diegiančia odontologijos klinika „Aukštėja“ įvertino rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis.

  „Savo gyvenimą paskyrėme tam, kad Lietuvoje atsirastų aukščiausius pasaulio standartus atitinkanti odontologijos klinika. Tokių įstaigų visoje Europoje tėra keletas“, – susirinkusiems Rūmų klubo nariams pasakojo klinikos vadovė Sandra Butkienė.

  „Aukštėjoje“ įsteigtas mokslinių tyrimų ir inovacijų centras, kraniomandibulinė akademija, skaitmeninė laboratorija. Klinikos vadovai ir specialistai stažuojasi bei organizuoja mokslines konferencijas užsienyje, glaudžiai bendradarbiauja su Europos, Lietuvos, Rusijos, Kazachstano universitetais.

  Sukurti ateities odontologijos diagnostikos, gydymo ir reabilitacijos kliniką padėjo nelengvai, po teisminių ginčų gauta ES struktūrinių fondų 2 mln. Lt parama. „Kai turi tikslą ir norą, galima įveikti visas kliūtis ir pasinaudoti galimybėmis. Neplanuodami ateities, programuojame nesėkmes“, – sako Sandra ir Valdas Butkai.

  Klinikoje taikomi daugumai pacientų neįprasti gydymo būdai. Sutaisyti nesveiką dantį – tai jau darbo pabaiga. „Dantys yra tarsi streso žemėlapis. Daugelis galvos skausmų, spengimas ausyse, kaklo, nudaros raumenų įtempimas neretai atsiranda dėl odontologijos problemų. Įprastai, pavyzdžiui, LOR gydytojai gydo ausis, neurologai – migreną, o tikroji negalavimų priežastis būna dantys. Tik po to, kai įvertiname paciento kramtymo funkciją, ją atstatome, sutvarkome žandikaulio sąnarius, atpalaiduojame raumenis, tik tada gydome dantis. Atstatyti kramtymo funkciją svarbiau nei gražus dantis“, – aiškina gydytoja S. Butkienė.

  Klinikos vadovai ketina perimti norvegų patirtį ir Kauno vaikams taikyti specialią programą prieš kariesą. “ 97 procentai miesto moksleivių turi karieso pažeistų dantų. Ir ne po vieną, o po 8-10. Situacija blogesnė nei Indijoje. Todėl bendraujame su Norvegijos Vestfoldo kolegomis, Kauno savivaldybe, ieškome fondų, kurie galėtų finansuoti tokią programą“, – pasakoja klinikos vadovė, aprodžiusi modernios įstaigos kabinetus bei turimą įrangą.

  Rūmų klube tradiciškai pasveikinti nauji bendruomenės nariai – nekilnojamojo turto agentūra „Capital Kaunas“ ( UAB „R.E. Experts“), UAB „Sneakybox“ ir UAB „Nordfenster“.




Skip to content