• Inovacijos medicinos srityje kuriamos Kaune

    Rūmuose veikiantis INNO klubas lankėsi LSMU „Santakos“ slėnyje, Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre. Tai 2014 metais atidarytas šiuolaikiškas šešių aukštų Farmacijos fakulteto padalinių katedrų ir laboratorijų bei auditorijų kompleksas, kuriame vykdomi biomedicininiai fundamentiniai ir taikomieji moksliniai tyrimai bei eksperimentinė plėtra, verslo užsakymai.

    Susitikimo metu farmacijos fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė, neuromokslų instituto atstovė Dr. Rima Naginienė ir plėtros tarnybos vadovas Laurynas Jarukas bei kiti slėnio darbuotojai aprodė modernų slėnį ir papasakojo, kokius „stebuklus“ čia kuria. Čia sukurti sveikatinimo atradimai jau naudojami ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

    Šio mokslo slėnio mokslininkas prof. habil. dr. Virgilijus Ulozas yra patentavęs „Balso šaltinio išskyrimas, panaudojant fazės maksimumo nustatymą“, kurie per mobilia aplikaciją galima nustatyti balso stygų vėžį ir kitas ligas. Šią aplikaciją gali parsisiųsti kiekvienas norintis. Dabar diegiama Gama peilio infrastruktūra, kuri leis daryti labai tikslias smegenų operacijas, taip pat įrenginėjamas „Ciklotronas“, kuris naudojamas branduolinei diagnostikai ir terapijai, Kauno Klinikose atliekama 50% tokių Lietuvoje atliekamų tyrimų. Su Ciklotronu, galės pasigaminti radionuklidus, kurie reikalingi šiai procedūrai atlikti.

    Klubo nariai taip pat aplankė naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų laboratorijas, kur atliekami tyrimai ir kuriami nauji produktai. Kaunas tikrai turi didžiuotis šiais mokslininkais ir jiems sudarytomis galimybėmis Šiame mokslo slėnyje ir universitete.

Skip to content