• Naujienos
 • Iniciatyvas Kaunui kuria ir rūmų nariai

  Iniciatyvas Kaunui kuria ir rūmų nariai

  „Iniciatyvos Kaunui“ – tai Kauno miesto savivaldybės inicijuojama programa, kurios metu nevyriausybinės organizacijos ir bendruomenės buvo kviečiamos prisidėti prie Kauno problemų sprendimų, siūlant iniciatyvas ir teikiant paraiškas.

  Pagal 2016 m. Kauno miesto savivaldybės lėšomis finansuojamų viešųjų paslaugų šešias sritis buvo pateiktos 529 projektų paraiškos, kuriose planuojamų įgyvendinti projektų vertė siekia 20,6 mln. Eur, o iš Savivaldybės biudžeto prašoma lėšų suma viršijo 11 mln. Eur.

  Dviejų Kauno PPA rūmų narių idėjos sulaukė Savivaldybės finansavimo. VšĮ „Interjero erdvė“ projektas „Dizaino savaitė 2016“ pateko į miesto įvaizdžio stiprinimo srities 2016 m. pagrindinių miesto kultūros renginių, skirtų siekti Europos kultūros sostinės vardo 2022 m., sąrašą. Komisijos sprendimu jai skirtas dalinis finansavimas.

  Du VšĮ „Saugi pradžia“ projektai – „Mažiau sėdėk, daugiau judėk“ ir „Išgirsk, pajausk, suvok“ (abu iš visuomenės sveikatos stiprinimo srities) taip pat buvo teigiamai įvertinti ir gaus dalinį Savivaldybės finansavimą.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai taip pat buvo pateikę paraišką „Būk veiklus – pasirink profesiją atsakingai“ pagal NVO ir miesto bendruomenės įgalinimo krypties prioritetą. Projekto tikslas – suteikti kelių Kauno gimnazijų moksleiviams žinių apie miesto ekonomiką, perspektyvas, darbo rinkos poreikius, sudaryti galimybę lankytis miesto įmonėse, bendrauti su verslo lyderiais ir tam tikrų profesijų specialistais, padėti atsakingai pasirinkti studijų kryptį ir profesiją.

  Kadangi projektas nebuvo įtrauktas į finansuotinų inciatyvų sąrašą, Kauno PPA rūmai savo lėšomis įvykdė dalį numatytų veiklų su viena – Kauno jėzuitų gimnazija. Beveik šimtas jaunuolių apsilankė aštuoniose miesto ir regiono verslo ir švietimo įstaigose.

  Moksleivių atsiliepimai rodo, kad tokia veikla jiems yra reikalinga ir naudinga, siūlo ją tęsti ir plėsti: „Labai patiko, tik manau, kad 3–4 dienų per visus metus yra labai mažai, norėčiau, kad jos vyktų ilgiau ir dažniau.“ „Labai patiko, tačiau buvo sunku pasirinkti, nes per vieną dieną buvo keletas įstaigų, kurias norėjau aplankyti.““Nuostabi idėja! Primena, jog netrukus reiks rinktis savo gyvenimo kelią ir jau po truputį supažindina mus su galimomis profesijomis. Tikrai labai patiko, ačiū!“ „Nuoširdžiai manau, kad jos yra be galo naudingos ir reikalingos mokiniams, norintiems rasti savo pašaukimą.“ „Manau, tai yra puiki galimybė praplėsti akiratį žymiai įdomesnėmis ir net negirdėtomis profesijomis, pažvelgti į viską giliau, o ne tik matyti tas populiariausias profesijas.“ „Siūlau ir toliau tęsti karjeros dienų programą, nes ji labai idomi ir informatyvi.“ „Tikrai naudinga. Rekomenduočiau tokio tipo veiklą ir savo bendraamžiams.“

Skip to content