• Įmonės kviečiamos dalyvauti tarptautiniuose pirkimuose

  Ūkio ministerijos iniciatyva labai mažoms, mažoms ir vidutinėms Lietuvos įmonėms atsivers galimybė parduoti daugiau produkcijos užsienyje. Skatindama šias įmones dalyvauti tarptautinių viešųjų pirkimų konkursuose Ūkio ministerija inicijuoja projektą, kuris sustiprins Lietuvos bendrovių tarptautinio pardavimo kompetencijas.

  „Dalyvaudamos projekte Lietuvos įmonės galės gauti išsamią informaciją apie pasaulyje vykstančius tarptautinius viešuosius pirkimus, gebės jiems kokybiškai pasirengti ir svarbiausia – laimėti. Jos taip pat geriau pasirengs konkuruoti aukštesnio lygio sudėtingesniuose viešuosiuose pirkimuose, kuriems reikia specifinių žinių ir kompetencijų“, – teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

  Projekto metu pagal nustatytus kriterijus bus atrinkta 40 motyvuotų Lietuvos įmonių. Numatoma, kad kiekviena įmonė turės mentorių, taip pat bendrovės galės pasinaudoti nuolatine komercijos atašė pagalba. Kas ketvirtį bus organizuojami projekto dalyvių ir jų mentorių grįžtamojo ryšio aptarimo susirinkimai, o galutiniai rezultatai bus aptariami interaktyviame forume.

  Projekte norinčios dalyvauti įmonės turi užpildyti registracijos formą
  iki šių metų liepos 16 dienos.

  Europos Komisijos duomenimis, kiekvienais metais Europoje viešiesiems pirkimams išleidžiama daugiau kaip 2,5 milijardo eurų, o 25 procentai visų viešųjų pirkimų konkursų sulaukia tik vieno pasiūlymo. Dažniausiai viešųjų pirkimų konkursuose pateikiami trys ar mažiau pasiūlymų, be to, 98 procentai bendrovių pasiūlymus viešųjų pirkimų konkursuose pateikia tik savo šalyje vykdomiems projektams įgyvendinti.

Skip to content