• Į Ženevą atvyko socialinės apsaugos ir darbo ministrė

  Į Ženevą atvyko socialinės apsaugos ir darbo ministrė

  Vytautas Šileikis – specialiai iš Ženevos (3)

  Ženevoje toliau vyksta Tarptautinės darbo organizacijos 105-oji konferencija, kurioje, paskutiniais organizatorių duomenimis, dalyvauja 5920 delegatų iš 170 valstybių. Kiekvieną dieną kongreso darbotvarkės – ypatingai įtemptos: komitetų pasitarimai, plenariniai posėdžiai, valstybių ir interesų grupių prisistatymai, neformalios diskusijos.

  Kaip rašiau ankstesniuose pranešimuose, nuolat dalyvauju savo pasirinktame pagrindiniame komitete „Deramo darbo tema pasaulinėse tiekimo grandinėse“, posėdžiauju darbdavių grupėje, kuri renkasi kasdien į 2-3 darbinius posėdžius, kartais užtrunkančius iki vėlaus vakaro. Šiuo metu rengiami darbdavių pasiūlymai TDO rekomendacijoms. Taip pat diskutuojama dėl jau žinomų kitų darbo grupių – vyriausybininkų bei dirbančiųjų (profesinių sąjungų) pateiktų pasiūlymų. Tokių susirenka net kelios dešimtys. Tikimės, kad sunkus konsensuso paieškos darbas duos vaisių ir ši konferencija priartės prie susitarimo (galimai TDO rekomendacijų) viena sudėtingiausių temų.

  Į Ženevą dalyvauti konferencijos darbe birželio 8-9 d. atvyko Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Šiandien, birželio 8-ąją, ji jau pasisakė konferencijos plenariniame posėdyje. Rytoj laukiame ir Europos Komisijos prezidento Žano Klodo Junkerio kalbos TDO kongrese.

  Plačiau apie darbą TDO konferencijoje – birželio „Rūmų žiniose“.


Skip to content