• Naujienos
 • Į skulptūrų festivalį JAV vyksianti komanda ieško rėmėjų

  Prieš šimtą metų pasirašytas Nepriklausomybės aktas atvertė naują puslapį mūsų istorijoje – gavome bilietą, galimybę dar kartą įlipti į laivą. Laisvės laivą, plaukiantį per nenuspėjamus vandenis, kuriuose kurso pasirinkimas kuria mūsų visų ateitį. Kartais valstybė – saugi tvirtovė kaip Nojaus arka, kartais neatpažįstama ir be gyvybės – kaip laivas vaiduoklis. Arba trapus kaip origami lankstinukas, panyrantis ir vėl iškylantis istorijos bangose.

  Prieš šimtą metų MES įlipome į laivą – nepaisant vos mus nepaskandinusių istorijos audrų, – turėjome tikslą, vienijantį įgulą.Kokias jūras mums dar teks perplaukti, kokias sroves dar teks įveikti, kokius kelius pasirinkti ir horizontus atrasti – priklausys tik nuo mūsų.Projektas skirtas Lietuvos vardo garsinimui pasaulyje, taip pat Nepriklausomybės šimtmečio minėjimui įvairiomis formomis. Kuriama sniego skulptūra – dedikacija mūsų istorijai. Tai trumpalaikis projektas, atspindintis istorijos permanentiškumą bei nepastovumą.

  Tai sniego skulptūros projektas, vykdomas prestižiniame Sniego skulptūrų festivalyje Brekenridže, JAV. Komanda jau ne vienerius metus dalyvauja panašiuose projektuose ir laimi aukščiausias vietas. Tokiu būdu garsinamas Lietuvos vardas, šią Lietuvos komandą žino, apie ją rašo. Paties festivalio metu, kuriant skulptūrą, kūrėjus aplanko nemažai vietinių lietuvių, kurie atvažiuoja iš visų JAV. Jie noriai prisideda prie Lietuvos pristatymo, pasakoja kitiems žiūrovams apie mūsų šalį, dalina lietuvišką atributiką, kurią komanda atsiveža iš Lietuvos.

  Komandą sudaro ne tik skulptoriai, bet ir architektai. Visi komandos nariai yra profesionalūs skulptoriai – Mindaugas Jurėnas, Kęstutis Lanauskas, Artūras Burneika bei architektas Tomas Petreikis. Šis sniego skulptūrų festivalis yra nekomercinis, t. y. dalyviai negauna jokio užmokesčio nei už skulptūros sukūrimą, nei už prizines vietas. Prieš išvykstant visada susiduriama su ta pačia problema – finansavimu. Festivalis prasideda sausio viduryje. Kelionės bilietus reikia pirkti gerokai anksčiau.

  Komanda kreipiasi į rūmų narius dėl galimybe finansuoti projektą.

  Prašoma suma – 10000 eur.

  Išsamesnė informacija apie projektą – prisegtuke:

  komandos CV.pdf

Skip to content