Tradiciškai tęsdami bendradarbiavimą su rūmų nariu, parodas Kaune rengiančiu „Ekspozicijų centru“ šiemet pirmą kartą organizavome konferenciją statybos profesionalams „Gervė 2019“ parodos „Namų pasaulis“ metu. Tai jau ketvirtas rūmų ir „Eskpozicijų centro“ bendras forumas, vykstantis Žalgirio arenoje specializuotų parodų metu.
Konferencijos dalyvius pasveikino rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.
Devyniuose konferencijos pranešimuose statybų sektoriaus specialistai išgirdo įdomių įžvalgų įvairiomis temomis – nuo miestų raidos iššūkių iki inovacijų ir naujų technologijų statybos sektoriuje.
Dėkojame konferencijos partneriams – statybos profesionalus vienijančioms Lietuvos statybos inžinierių sąjungai, Lietuvos inžinierių asociacijai ir Nacionalinei pasyvaus namo asociacijai. Prie iniciatyvos surengti šią konferenciją labai aktyviai prisidėjo rūmuose veikiantis Verslo vadovų klubas.
Keletas konferencijos dalyvių atsiliepimų apie pirmąją „Gervę 2019“:
Mantas Raišys, Verslo vadovų klubo vadovas, UAB „Incon“ direktorius:
„Organizuoti statybos konferenciją plačiai visuomenei pakankamai didelis iššūkis, kadangi statybos dalyviai (rangovai, projektuotojai, medžiagų tiekėjai, užsakovai, techniniai prižiūrėtojai) iš esmės yra labai skirtingų interesų asmenų grupės.Dažnas renkasi tik jam įdomias temas ir susiplanuoja išklausyti konkrečias, tik jam aktualias temas.
Konferencijos metu stengėmės perteikti tiek Kauno miesto ateities viziją, tiek žymių architektų mintis, parodančias, kaip planuoti miestus, kad juose norėtųsi gyventi. Nagrinėjome esamus ir būsimus reikalavimus pastatų energetikai, aiškinomės, kaip naudojantis viešaisiais pirkimais užsitikrinti būsimų pastatų bei infrastruktūros kokybę.
Be abejo, buvo paliestos ir kasdienės temos, aktualios šiandien. Ypatingai didelio dėmesio susilaikė teisininkų paskaita apie tai, kaip LR CK reglamentuoja atliktų darbų perdavimą užsakovams.
Statybų konferencija, mūsų įsitikinimu, negalima ir be statybos srities technologinių naujovių – buvo pristatyti savaime susitankinantys gruntai, torkretavimo technologija, IT sprendimai – statybinės technikos dalijimosi platforma.“
Česlovas Zabarauskas, UAB „Avona“ generalinis direktorius:
„Dalyvavimas konferencijose visada yra naudingas – tai galimybė sužinoti naujoves, diskutuoti. Architekto A. Kaušpėdo įžvalgos dėl iššūkių ateities miestų plėtrai ir statybų teisės ekspertės Giedrės Kačinskienės pateikta informacija apie darbų priėmimo-perdavimo procedūros teisinį reglamentavimą, rangovo teises – mūsų verslui buvo aktualiausi.“
Vytaras Vaikšnoras, UAB „Alkesta“ statybos direktorius:
„Konferencija atitiko lūkesčius vertinant tiek pranešimus, tiek organizacinius aspektus.“
Dr. Ernestas Ivanauskas, KTU Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimų centro direktorius:
„Visų pirma norisi pasidžiaugti turėjus galimybę ne tik dalyvauti šioje konferencijoje, bet ir ją moderuoti, t.y. iš esmės koordinuoti originalių ir įdomių pranešimų pateikimą bei pabrėžti jų esminius akcentus. Konferencijos metu buvo aptarti esami ir būsimi Kauno infrastruktūriniai projektai bei augantis miesto judumas; pagrindiniai gyvo miesto iššūkiai, energinio efektyvumo didinimas ir pokyčių tendencijos, statybos darbų priėmimo ir perdavimo rizikos ir atsakomybė, viešųjų pirkimų kultūra, statybos darbų draudiminė apsauga bei statybos technikos dalijimosi platformos poreikis ir ateities vizija.
Taip pat reiktų akcentuoti vieną iš šios konferencijos išskirtinumų – mokslo ir verslo suartėjimą ir glaudaus bendradarbiavimo augimą Lietuvoje. Pristatymų metu buvo kalbėta apie du naujus ir inovatyvius tarptautiniu lygmeniu projektus, kai bendradarbiaujant mokslui ir verslui buvo laimėti finansavimai „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros (MTEP) ir inovacijų skatinimas“ pagal programą Intelektas, kurių vertė apie 2 mln. eurų. Tai projektai apie betono torkretavimo technologiją sukuriant naują statybos produktą panaudojant vietines žaliavas, ir savaime susitankinantys gruntai, kurie geba ne tik pakeisti esamas grunto savybes, bet ir sprendžia eilę sunkiai įveikiamų problemų inžinerinių tinklų remonto ar tiesimo metu. Žinant tai, kad Lietuva yra įsipareigojusi iki 2020 metų padidinti investicijas į MTEP iki 1,9 procento BVP, labai svarbu laiku ir strategiškai tiksliai orientuoti universiteto mokslinį potencialą, kuris ne tik padėtų spręsti įvairias technologines problemas, bet svarbu, kad gebėtų gerinti visuomenės gyvenimo kokybę. Šie keli projektai būtent ir yra puikaus galimo bendradarbiavimo pavyzdys.“
Pridedami konferencijos pranešimai, kurie skirti Jūsų asmeniniam naudojimui.
Be autoriaus žinios cituoti, kopijuoti ar viešai skelbti draudžiama.
1 – Tadas Stankevičius (Augantis Kaunas – miesto ir rajono virsmas)
2 – Algirdas Kaušpėdas (Gyvas miestas)
3 – Aidas Vaičiulis (Pastatų energetinis efektyvumas ir visuomenės sveikata)
4 – Jovita Petkuvienė (Pirkimų kultūra – kokybė ar kaina)
5 – Giedrė Kačinskienė (Darbų priėmimo – perdavimo procedūra – rangovo koziriai)
7 – Ernestas Ivanauskas (Torkretavimo technologija)
7 – Mantas Raišys (Torkretavimo technologija)
7 – Mantas Raišys (Torkretavimo technologija – video)
8 – Žymantas Rudžionis (Savaime susitankinantys gruntai)
9 – Aivaras Kazilas (Clusco – statybinės technikos dalinimosi platforma)