• Gamintojams ir importuotojams – apie naująją apskaitos informacinę sistemą

    Birželio 8 d. Aplinkos ministerijoje (506 s.) bus pristatyta naujoji Vieninga gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinė sistema (GPAIS). Renginio pradžia – 10 val. Į jį nereikia registruotis.

    Pristatyme kviečiami dalyvauti alyvų, elektros elektroninės įrangos, padangų, baterijų ir akumuliatorių, vidaus degimo variklių degalų arba tepalų filtrų, vidaus degimo variklių įsiurbiamo oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių, transporto priemonių ir pakuočių gamintojai ir importuotojai. Jie bus supažindinti, kaip, naudodamiesi GPAIS, nuo 2018 m. privalės vykdyti gaminių, pakuočių tiekimo rinkos apskaitą, teikti ataskaitas Aplinkos apsaugos agentūrai, registruotis Gamintojų ir importuotojų sąvade.

    Ši Aplinkos ministerijos kuriama informacinė sistema skirta gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos duomenims surinkti, analizuoti ir kontroliuoti. Ja bus patogu naudotis, ji leis supaprastinti atliekų, gaminių ir pakuočių apskaitą, sutaupyti ir laiko, ir žmogiškųjų išteklių, užtikrinti galimų pažeidimų kontrolę ir padidinti apskaitos proceso skaidrumą.

Skip to content