• Naujienos
  • Forumas „Sūduvos kryptis – M4.0“ ir verslo apdovanojimai

    Regionų ekonomikos evoliucija. ES biudžetas 2021-2027 m. „Sūduvos kryptis M4.0“ ar regioninė politika „pasidaryk pats“? Laisvųjų ekonominių zonų kadrilis Šiaurės Europoje. Kaip surasti darbuotojų regionuose ir kaip plėtoti metalo apdirbimo pramonės verslą Marijampolės regione? Tokios temos nagrinėtos IQforume Marijampolėje „Sūduvos kryptis – M4.0“, kurį surengė rūmų Marijampolės filialas ir IQ žurnalų grupė. Spalio mėnesį toks forumas jau antrą kartą vyko Kaune.

    „Nesvarbu, ar jūs užkariaujate pasaulį, ar Lietuvą, ar įsteigėte tik kelias darbo vietas sau ir savo šeimai. Jūs esate tie, kurių pastangomis kuriama gerovė. Linkiu būti tokiais šviesuoliais, kaip iš mūsų krašto kilęs Vasario 16-osios akto signataras Jonas Vailokaitis“, – sveikindamas forumo dalyvius sakė Kauno PPA rūmų Marijampolės filialo vadovas Kęstutis Svitojus.

    „Džiaugiuosi, kad rūmai veikia arčiausiai verslo. Esame didžiausia ir geriausiai žinoma regiono verslo organizacija. Būriui Vilkaviškio verslininkų įstojus į rūmus, nuo 2019 m. sausio Vilkaviškyje steigsis atstovybė. Su filialu Marijampolėje ir atstovybe Šakiuose tai bus jau trečias rūmų regioninis padalinys Marijampolės regione“, – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius pakvietė ir kitus gausiai susirinkusius verslininkus jungtis prie mūsų bendruomenės.

    „Stiprės regionai – stiprės Lietuva“, – regioninės politikos svarbą pabrėžė Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė.

    Pranešimą forume skaitė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Pasak pranešėjo, Lietuvos BVP 1 gyventojui 1995 m. sudarė 33 proc., 2004 m. – 49 proc., 2017 m. – 78 proc. ES vidurkio – tai antras pagal augimą šuolis. „Tačiau pažangos vaisiai po regionus pasklido nevienodai. Regioniniai netolygumai – šio ekonominio pakilimo išskirtinis bruožas. Išlyginti šiuos skirtumus – galvos skausmas“, – kalbėjo V. Vasiliauskas.

    EK atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojas Marius Vaščega informavo, kad Lietuvai bus skiriamas mažesnis finansavimas, tačiau pakoregavus perskirstymo formulę, jis mažės ne daugiau kaip 24 proc. M. Vaščega pasiūlė mokytis lošti simultaną nepamiršti kitų šaltinių: skaitmeninei Europai skiriamų lėšų, Europos Horizonto,  Invest EU programų, kurio gali kompensuoti struktūrinių lėšų mažėjimą.

     „Marijampolė yra parengusi M4.0 regiono specializacijos kryptis (maistas, metalas, mediena, mokslas) ir yra pasirengusi investuoti 117 mln. eur į konkrečius projektus, prientuotus į plėtrą ir eksportą. Kodėl negauname šių lėšų? Ar regioninė politika reiškia „pasidaryk pats“?, – retoriškai klausė Kauno PPA rūmų Marijampolės filialo direktorius Evaldas Ulevičius.

     Lietuvos LEZ asociacijos prezidentas Simonas Petrulis pabrėžė, kad valstybė neturi vizijos dėl tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo. 88 proc. savivaldybių nesinaudoja mokestinėmis lengvatomis investicijoms pritraukti.

    „Ar darbdaviai padaro reikalingus žingsnius, kai ieško darbuotojų? Kaip kurti talentus? Kaip privilioti talentus? Pažadus ir deklaruojamas vertybes turi patvirtinti elgsena“, – tai pabrėžė Kęstutis Jasiulevičius, „Alliance for Recruitment“ darbo rinkos ekspertas.

    Kaip plėtoti metalo apdirbimo pramonės verslą Marijampolės regione demografinės krizės metu, patirtimi forume dalijosi „Cie LT Forge“ generalinis direktorius Darius Masionis.

    Renginio metu jau 13 kartą buvo įteikti apdovanojimai geriausiems regiono verslininkams.

    Už novatoriškumą ir atsakingumą apdovanota UAB„ Marijampolės pieno konservai“,  už tvirtą žingsnį į eksporto rinkas – UAB „Baltic Sticks“, už išsaugotą pramonės šaką regione – AB „Vernitas“, už pramogų verslo nišos sėkmingą išnaudojimą – UAB „Marijampolės centro projektai“, už krašto garsinimą puoselėjant kulinarinį paveldą – UAB „Vilkenta“, už verslo idėjų įgyvendinimą plečiant eksporto rinkas – UAB „Vaiskona“, už naują požiūrį į verslo plėtrą regione – UAB „Emiva“, už naujovių diegimą, kuriant darbo vietas ir stiprinant regioną – UAB „Mantinga“, už indėlį į kultūros puoselėjimą regione – UAB „Piko valanda“.

    Padėkos raštais apdovanotos individuali įmonė „Gintolina“, UAB „GIB 24“,  ir UAB „Vamėsa“, taip pat trys Sūduvos buhalterių klubo narės – Inga Pociuvienė, Aušra Rimavičienė ir Aldona Čebatavičienė.

    Forume dalyvavo apie 150 regiono valdžios, verslo ir švietimo įstaigų vadovų.

    Nuotraukų autorius – Ričardas Pasiliauskas.

Skip to content