• Naujienos
 • Finansininkų klube – svečiai iš Švedijos

  Finansininkų klube – svečiai iš Švedijos

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Finansininkų klubas, plėtodamas tarptautinį bendradarbiavimą, rugsėjo 25 d. rūmuose priėmė svečius iš Švedijos – juridinės-ekonominės konsultacinės firmos „Klintberg Consulting AB“ vadovus.

  Rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis, tardamas sveikinimo žodį, pažymėjo, kad atkurdami rūmus mokėmės iš kolegų švedų. Baltijos jūros šalių prekybos rūmų asociacija (BCCA) vienija 10-ties valstybių aplink Baltijos jūrą prekybos rūmus, kurių centras yra Malmėje. Švedijos kompanija kaip tik dirba Malmės ir aplinkiniuose regionuose.

  Klubo vadovė UAB „Aurita“ direktorė Vaida Butkuvienė pristatė klubo tikslus ir pagrindines veiklos kryptis – tai verslo, finansų ir apskaitos mokslo bei valdžios institucijų bendradarbiavimas, įtaka formuojant mokestinę politiką, profesinis tobulėjimas, naujausių pažangių finansų ir ekonomikos valdymo metodų (instrumentų) pažinimas ir taikymas, vaikų ir jaunimo finansinis švietimas, tarptautinis bendradarbiavimas.

  Svečias „Klintberg Consulting AB“ savininkas ir direktorius Christer Klintberg pristatė savo bendrovę.

  Tai yra finansines ir investicines paslaugas teikianti, padedanti įteisinti užsienio kapitalo įmones ir vykdanti jų buhalterinę apskaitą įmonė. Bendradarbiauja su mokymo įstaigomis, rengiančiomis finansų ir mokesčių specialistus Švedijoje.

  Kartu su vadovu atvyko įmonės darbuotojos Renata Klintberg, Jolanta Stankevičienė, Magda Brudniak bei dvi ekonomikos studentės, atliekančios praktiką šioje firmoje.

  Svečiai pažymėjo, kad tai integracinė kelionė. Komanda teikia paslaugas Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos ir kitų šalių verslo įmonėms, investavusioms Švedijoje. Norėdami pažinti savo klientų gimtinių kultūrą, žmonių mentalitetą, mokesčių sistemą, verslo sąlygas, įmonės darbuotojai nuolat keliauja po tas šalis.

  Susitikimo metu diskutuota apie mokesčių sistemos skirtumus Švedijoje ir Lietuvoje, kiek ji palanki verslui, apie įmonių finansų valdymą, apskaitos specifiką, specialistų parengimą.

  Klubo nariai – „Omnitekso“, „Eolto“ , Kauno technologijos universiteto, Kauno kolegijos atstovai su svečiais pasikeitė kontaktais, išsakė savo lūkesčius dėl tolesnio bendradarbiavimo. Švedijoje interesų turinčios įmonės gali kreiptis, kadangi bendradarbiavimas bus tęsiamas.Skip to content