• Naujienos
 • Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimai

  Nuo 2005 metų Europos Komisija rengia „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ konkursą, kuriame įvertinamos sėkmingiausios verslumo ir verslininkystės iniciatyvos Europoje, siekiant išplėsti verslumo sampratą, skatinti palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir įkvėpti būsimus verslininkus.

  Lietuvos Respublikos ūkio ministerija skelbia 2012 metų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinę atranką ir kviečia teikti paraiškas, kuriose turi būti pristatytos pažangiausios šalyje (regione) įgyvendintos (ar įgyvendinamos) verslą skatinančios iniciatyvos. Centrinės, regioninės ir vietos valdžios institucijos bei kiti juridiniai asmenys, vykdantys viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvas, gali teikti paraiškas vienai iš šių nominacijų:

  1. Verslumo dvasios skatinimas (angl. Promoting the Entrepreneurial Spirit).

  2. Investicijos į įgūdžius (angl. Investing in skills).

  3. Verslo aplinkos gerinimas (angl. Improving the business enviroment).

  4. Verslo tarptautinės plėtros skatinimas (angl. Supporting the internationalisation of business).

  5. Atsakingas verslas (angl. Responsible and inclusive entrepreneurship).

  Viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvas realizuojantis projektas turi būti įgyvendintas ar įgyvendinamas mažiausiai dvejus metus. Centrinės valdžios institucijos gali teikti paraiškas tik apdovanojimui už verslumo dvasios skatinimą ir apdovanojimui už verslo tarptautinės plėtros rėmimą.

  Geriausi du Lietuvos projektai iš skirtingų nominacijų bus apdovanoti kaip Nacionalinės atrankos nugalėtojai Ūkio ministerijos organizuojamame „Verslo dienos“ renginyje spalio mėnesį, pakviesti dalyvauti apdovanojimų įteikimo ceremonijoje Kipre, taip pat pristatyti nepriklausomai Europos lygmeniu sudarytai vertinimo komisijai, kuri atrinks geriausius projektus kiekvienoje iš penkių kategorijų visos Europos Sąjungos mastu, taip pat skirs ir specialų vertinimo komisijos prizą. Šie laimėtojai bus paskelbti per apdovanojimų ceremoniją lapkričio mėnesį Kipre. Vykdant visuomenės informavimo kampaniją, informacija apie nominuotus pretendentus bus viešinama tiek Lietuvoje, tiek ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

  Paraiškas prašoma pateikti iki 2012 m. gegužės 21 d. el. paštu raminta.krulikauskiene@ukmin.lt
  ir paštu adresu: LR Ūkio ministerija, Gedimino per. 38/2, LT-01104 Vilnius (Ramintai Krulikauskienei).

  Prisegtukuose rasite kvietimo raštą, paraiškos formą ir praktinį vadovą.

Skip to content