• „Europos traukinys” atriedėjo į Kauną

  „Europos traukinys” atriedėjo į Kauną

  Prie pabaigtuvių priartėjo Comenius partnerysčių projektas „Traukinys Europai – PERKRAUTA“. Tai pats didžiausias projektas Europoje, skirtas kolegijų ir profesinių mokyklų moksleiviams.

  Lietuvai šiame projekte atstovavo viešoji įstaiga Kauno mechanikos mokykla. Birželio 7 d. mokykloje surengtoje konferencijoje buvo aptariami projekto, kuriame dalyvavo 24 mokymo įstaigų iš 23 Europos valstybių moksleiviai bei mokytojai, rezultatai.

  Kartu su bendraamžiais iš keliasdešimties šalių Kauno mechanikos mokyklos auklėtiniai miniatiūrinį Europos traukinį pradėjo konstruoti 2011-aisiais. Šio bendro darbo tikslas, žinoma, pirmiausia buvo pagal tam tikrus išmatavimus pagaminti traukinį, kurį sudaro lokomotyvas ir 24 vagonai, simbolizuojantys 24 Europos šalis. Kiekvieno vagono viršutinė dalis atspindi tai, ką šalis padarė, kad sujungtų žmones (projekto šūkis – „Ką mes padarėme, kad sujungtume žmones“).

  Baigiamajame projekto susitikime koordinuojančioje Bad Kreuznach mokykloje, Vokietijoje, Europos Parlamente, Briuselyje ir Liusemburgo mokykloje vyko traukinio pristatymai. Jų metu visų projekte dalyvavusių šalių mokiniai demonstravo savo vagonus, pristatė savo šalis ir mokyklas, kartu džiaugėsi riedančiu traukiniu, kuris simbolizavo draugystę, bendrą darbą ir darbo CNC kompiuterinio valdymo staklėmis įgūdžius.

  Vagonams traukti aštuoneto formos bėgiais pagaminti keturi lokomotyvai. Traukiniui riedant galima stebėti Europos elektroninį žemėlapį, kurio atskirų šalių dalys įsižiebia, kai tik tos šalies vagonas kerta tam tikrą bėgių vietą. Tuo pačiu metu stebimi ir šalių prisistatymai.


Skip to content