• Europos Komisija rengia pirmą Europos profesinių gebėjimų savaitę

  Gruodžio 5–9 d. Europos Komisija rengia pirmą Europos profesinių gebėjimų savaitę
  , siekdama įkvėpti žmones atrasti, panaudoti ir tobulinti savo gebėjimus ir talentą pasitelkiant profesinį mokymą. Tai vienas iš dešimties pagrindinių veiksmų, kuriuos Komisija siūlo pagal 2016 m. birželio mėn. pristatytą naują Europos įgūdžių darbotvarkę.

  Rengdama profesinių gebėjimų savaitę, Komisija siekia atkreipti dėmesį į aukštos kokybės iniciatyvas profesinio rengimo ir mokymo srityje, o svarbiausia – suteikti žmonėms gebėjimų, kurių jiems prireiks sparčiai kintančioje darbo rinkoje. Rengdama Europos profesinių gebėjimų savaitę, Komisija siekia pabrėžti profesinį rengimą ir mokymą kaip galimybę, kuri siūlo kokybiškas darbo vietas, atlyginimą ir profesinį tobulėjimą.

  Europoje – visose 28 valstybėse narėse vyksta renginiai, skirti parodyti svarbų profesinio rengimo ir mokymo poveikį gebėjimams, darbo vietų kūrimui, inovacijoms ir konkurencingumui. Lietuvoje iš viso vyksta 23 renginiai, skirti Europos profesinių gebėjimų savaitei, pavyzdžiui, po Lietuvą keliauja Technologijų mokykla ant ratų – inovatyvia technologijų ir inžinerinio mokymo įranga aprūpintas specialus autobusas, supažindinsiantis 8-12 klasių mokinius su pažangiausiomis šiuolaikinėmis technologijomis, kurios naudojamos profesiniame gyvenime, Kauno maisto pramonės ir prekybos centre, Kelmės profesinio rengimo centre, Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykloje vyksta atvirų durų renginiai, Kupiškio technologijos ir verslo mokykla profesijų dienos „Pasirink pats“ metu savo veiklas pristatys Kupiškio ir aplinkinių rajonų mokymo įstaigoms. Visų Lietuvoje vykstančių renginių žemėlapį ir aprašymus galite rasti čia
  .

  Daugiau informacijos

Skip to content