• Naujienos
 • Europos investicinis fondas ir bankas „Nordea” SVV skirs 170 mln. litų

  Europos investicinis fondas (EIF) ir bankas „Nordea“ pasirašė garantijų sutartį, pagal kurią smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektams bankas galės suteikti iki 50 mln. EUR (172,6 mln. litų) naujų paskolų.

  Naujieną, kurią rinkai siūlo EIF ir bankas „Nordea“ yra portfelio garantijų instrumentas. Portfelio garantijos, vadovaujantis iš anksto sutartais kriterijais, bankui pačiam leis nuspręsti, kurios paskolos bus įtrauktos į garantuojamą paskolų portfelį. Siekiant skatinti verslumą, šis instrumentas įgyvendinamas JEREMIE (angl. Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises) bendra Europos Komisijos ir Europos investicinio banko grupės iniciatyva.

  Šis instrumentas – tai nauja galimybė SVV segmentui investuoti ir plėsti savo verslą Lietuvoje. Bankas galės pasiūlyti patrauklesnes finansavimo sąlygas verslui: finansuoti verslą, kuris neturi pakankamo užstato ir sumažinti paskolos kainą.

  Didžiausias lėšų poreikis finansuoti ilgalaikes investicijas yra jaučiamas būtent SVV segmente. Neretai šio segmento įmonės laikomos didesnės rizikos, joms trūksta užstato, o paskolų kaina yra pakankamai aukšta, todėl bankas „Nordea“, bendradarbiaudamas su EIF rinkai pristato naują, unikalų ir kol kas vienintelį finansavimo sprendimą, kuriuo galės pasinaudoti įmonės, nesinaudojančios kitomis ES vykdomomis struktūrinės paramos programomis.

  Banko „Nordea“ Verslo klientų skyriaus vadovas Gintautas Savarauskas KPPAR Finansininkų klubo ir Rūmų nariams pristatė naująją SVV finansavimo priemonę. Kreditai teikiami Lietuvoje registruotoms ir ūkinę veiklą vykdančioms įmonėms, išskyrus žemės ūkio ir žuvininkystės šakų bendroves, kurios finansuojamos pagal kitas verslo skatinimo programas. Kreditą gauti pageidaujančioje įmonėje turi dirbti ne daugiau kaip 250 darbuotojų ir įmonės metinės pajamos negali viršyti 138 mln. litų ir (arba) balansinė įmonės turto vertė negali būti didesnė kaip 93 mln. litų.

Skip to content