• Naujienos
 • Europos dieną – gegužės 9-ąją – kviečiame dalyvauti „Europos egzamine“

  „Europos egzaminas“ – tai trumpas, nuotaikingas ir įdomus žinių apie Europos Sąjungą konkursas, skirtas paminėti Europos dieną, pasitikrinti žinias arba sužinoti ką nors nauja! Praėjusiais metais pritraukęs daugiau kaip 44 000 azartiškų ir žingeidžių žmonių, šias metais „Europos egzaminas“ vyks jau keturioliktą kartą. Šiemet žinių konkurse išskirtinis dėmesys skiriamas Europos Sąjungos solidarumui su Ukraina, Europos žaliojo kurso įgyvendinimui, skaitmeninei Europai, geopolitikai, ES bendrosios rinkos 30-ties metų sukakčiai ir euro zonos plėtrai. Taip pat netrūks klausimų apie kultūrų įvairovę, istoriją, geografiją, kalbas.

  „Europos egzaminą“ bus galima laikyti gegužės 9 d. nuo 8.00 val. iki 23.59 val. interneto svetainėje https://europosegzaminas.lrt.lt/. Egzamino dalyviai turės atsakyti į 10 klausimų, kurie pateikiami su atsakymų variantais. Jame gali dalyvauti visi norintys individualūs dalyviai. Šiais metais pirmą kartą egzamine žinias apie Europos Sąjungą bus galima pasitikrinti ir ukrainiečių kalba https://europosegzaminas.lrt.lt/ua/.

  Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega apie „Europos egzaminą“ sako: „Europos stiprybė – jos talentai! Šiandien Europoje auga kritiškai mąstanti, kūrybiška ir žingeidi karta. 2023-uosius paskelbėme Europos įgūdžių metais, nes įgūdžiai ir žinios yra vertingiausia investicija. Kviečiu mokytojus, mokinius ir visus kitus smalsius piliečius pasitikrinti savo žinias apie Europą!“

  Dvi mokyklos – masiškiausiai „Europos egzamine” dalyvavusi mokykla ir viena atsitiktine tvarka išrinkta mokykla – laimės pokalbį su žvaigžde. Į vieną mokyklą atvyks kompozitorė ir dainų atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle, o į kitą – keliautojas Aurimas Valujavičius. Kiti „Europos egzamino“ prizai – kuprinės, stalo žaidimai „Eureka“, gertuvės – atsitiktine tvarka bus išdalinti 60-iai konkurso dalyvių.

  Ruoštis „Europos egzaminui“ galima jau dabar dalyvaujant treniruotėje ir susipažįstant su egzamino informacijos šaltiniais.

  „Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su LRT.

  Projekto globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

  Projekto draugai: Užsienio reikalų ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Jaunimo Europos komanda ir EUROPE DIRECT.

   

  Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija

Skip to content