• „EUROCHAMBRES“ ragina G20 surengti skubų susitikimą ir reaguoti į pasaulinio prekybos karo riziką

    „EUROCHAMBRES“ ragina G20 surengti skubų susitikimą ir reaguoti į pasaulinio prekybos karo riziką

    „EUROCHAMBRES“, Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacija, reikalauja nedelsiant surengti G20 neeilinį susitikimą, kad būtų galima koordinuoti strategiją dėl galimo prekybos karo. „Apginkime globalizaciją ir pasaulinę prekybos sistemą. Rytoj gali būti per vėlu!“, teigia Christoph Leitl, „EUROCHAMBRES“ prezidentas ir Pasaulinės prekybos platformos (PPP) pirmininkas.

    „Prekyba ir investicijos yra pagrindiniai ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo veiksniai. Tai apribojant bus bloginama padėtis. Todėl turime imtis tinkamų priemonių padėčiai ištaisyti „,- pabrėžia J. Leitl. Naujausi JAV sprendimai dėl prekybos klausimų ir Kinijos prekybos ministerijos reakcija, skelbianti prekybos karą, turės įtakos daugiašalėms taisyklėms ir įmonėms visame pasaulyje. „EUROCHAMBRES“ ir pasaulinė verslo bendruomenė ragina G20 imtis visų galimų priemonių, kad būtų išvengta prekybos karo, kuris pakenks vartotojams, įmonėms ir visai pasaulio ekonomikai.

    Apie Pasaulinės prekybos platformą (PPP) Pagrindinis PPP tikslas yra palengvinti prekybą ir patekimą į rinką tarptautiniu mastu ir parengti nuoseklų atsaką į globalizacijos iššūkius, visapusiškai naudojant Rūmų potencialą visame pasaulyje. 2018 m. kovo mėn. PPP parodė protekcionizmą ir ribojimą patekimo į užsienio rinkas kaip didžiausią iššūkį pasaulinei ekonomikai ateinančiais metais.

    Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija yra „Eurochambres“ narė.

Skip to content