• Naujienos
 • EURO ĮTAKA LIETUVOS VERSLO PLĖTRAI. PLIUSAI AR MINUSAI?

  EURO ĮTAKA LIETUVOS VERSLO PLĖTRAI. PLIUSAI AR MINUSAI?

  Vis garsiau kalbant apie euro įvedimą 2015 m., ne vienam iš mūsų kyla klausimas: o kas gi tada nutiks mano piniginei ? Manoma, kad galimybės įsivesti eurą gana palankios, tačiaudaugelis nerimauja, kaip tai paveiks šalies ir mūsų kiekvieno gyvenimą.

  Apie tai Marijampolės regiono verslininkai ir socialiniai partneriai diskutavo rugsėjo 20 d. Kauno PPA rūmų Marijampolės filiale vykusiame susitikime su Europos Parlamento nare dr. Laima Andrikiene. Susitikimą organizavo rūmų filialas kartu su Marijampolės profesinio rengimo centru.

  Diskusija prasidėjo skepticizmo gaidele. Smulkieji ir vidutiniai verslininkai ne kartą pabrėžė, kad jie jau ir taip yra pavargę nuo nesibaigiančios mokesčių kaitos. Pasaulinė krizė, praėjusių metų „Snoro“ ir „Ūkio“ situacija ir iki šiol jaučiamos pasekmės ir nepasitikėjimas, o euras vėl – naujas iššūkis mažam ir vidutiniam verslui. Ne kartą buvo paminėta, kad tiek ir verslininkai, tiek ir paprasti žmonės pagaliau nori stabilumo ir aiškios ateities. Diskusijos dalyviai prisiminė kitų eurą įsivedusių šalių patirtį, kai darbuotojų atlyginimai konvertavosi euro kursu, o prekių kainos parduotuvių lentynose suapvalėdavo į didesnę pusę ir, dažniausiai – ne pirkėjų naudai.

  Europarlamentarė Dr. Laima Andrikienė suprato susirinkusiųjų nerimą, tačiau tuo pačiu priminė, kad tapdama Europos Sąjungos nare, Lietuva (kaip ir kitos valstybės įstojusios į šią sąjungą 2004 m. gegužės 1-ąją) pasižadėjo įsivesti bendrąją Europos valiutą, kai tik atitiks konvergencijos (Mastrichto) kriterijus. Šiuo metupasirengimas įvesti Lietuvoje eurą yra vienas svarbiausių Vyriausybės prioritetų. Jo įvedimas neabejotinai atneš ir daug naudos – padidės mūsų, kaip valstybės, patikimumas. Tai padės plėsti prekybos ir finansinius ryšius su kitomis euro zonos valstybėmis, neturėsime pinigų keitimo išlaidų, užtikrins kainų stabilumą ir sumažins infliaciją, bus sudarytos geresnės skolinimosi sąlygos.

  Įdomios diskusijos metu buvo prieita išvados, kad euro įvedimas yra neišvengiamas ir kiekvienas,

  nepriklausomai nuo valdžios veiksmų, jam turi pasiruošti savarankiškai. Po diskusijos europarlamentarė išvyko aplankyti vieną didžiausių Rytų Europoje modernią šaldytų duonos ir pyrago gaminių įmonę –

  rūmų narę UAB „Mantinga“, susipažinti su jos veikla ir gaminama produkcija.

Skip to content