• Naujienos
 • „Erasmus+“ stažuotėje mokiniai gavo visapusiškos naudos

  „Erasmus+“ stažuotėje mokiniai gavo visapusiškos naudos

  Lilija Zableckienė,Marijampolės profesinio rengimo centro projektų vadovė

  Marijampolės profesinio rengimo, Vilniaus ir Kauno statybininkų rengimo centrų staliaus specialybės mokiniai dalyvavo „Erasmus+“ programos projekto „Tobulinkis ir tapk versliu“ Nr. 2015-1-LT01-KA102-013218 stažuotėse Maltoje ir Ispanijos saloje Tenerifėje.

  Maltoje mokiniai dirbo individualiose baldų gamybos įmonėse ir „Jūreivio Popajaus“ kaimelyje. Mokiniams teko gaminti duris, virtuvės ir biuro baldus, gaminti ir surinkinėti korpusinius bei medžio masyvo baldus. Keletas mokinių kartu su darbdaviu vyko į užsakovų namus ir ten įrenginėjo butus. Popajaus kaimelyje mokiniams teko dirbti įvairiausius darbus, ruošiant šį pramoginį kaimelį vasaros sezonui.

  Tenerifėje mokiniai dirbo viešbučiuose. Darbai, kuriuos jiems teko atlikti, jau buvo žinomi, tad vadovaujami patyrusių meistrų jie tobulino profesijos įgūdžius.

  Šio projekto tikslas yra ne tik ugdyti staliaus darbinius įgūdžius, bet ir plačiau susipažinti su smulkiuoju verslu, tad priimančios organizacijos „Paragon Europe“ ir „IEC TEMIS“ supažindino mokinius su situacija jų šalyse. O kaip šios įmonės organizuoja darbą, kaip mezgami kontaktai, dirbama su klientais, kokie gaminiai yra gaminami ir kaip jie realizuojami – visa tai jie stebėjo savo darbo vietose.

  Visų mokinių laisvalaikio įspūdžiai nepakartojami, mat tarp kitų reginių teko pamatyti ir įspūdingas karnavalo fiestas Maltoje ir Tenerifėje.

  Pasitvirtino ir sena taisyklė, gerai žinoma projektų rengėjams ir vykdytojams. Pirmosios savaitės būna sunkios ir mokiniai patyliukais svajoja, kad tik greičiau grįžus namo, tačiau vėliau laikas bėga taip greitai, kad grįžus pasirodo, jog praskriejo lyg viena diena.

  Per tas šešias savaites mokiniai patobulino savo darbinius ir kalbinius įgūdžius, susipažino su smulkiojo verslo įmonių darbu, pamatė neregėto grožio vaizdų, įgavo daugiau pasitikėjimo savimi – o tai ir yra „Erasmus+“ programos mobilumo projektų tikslas.

  Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Skip to content