• Naujienos
 • Enterprise Europe Network konferencija Turine

  Enterprise Europe Network konferencija Turine

  2013 m. Lietuvoje vykusios Enterprise Europe Network metinės konferencijos organizavimo estafetę perėmė Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Italija. Turino sporto ir koncertų arenoje „Pala Alpitur“ spalio mėnesį vyko 2014 m. Enterprise Europe Network metinė konferencija.

  Konferenciją, kuri buvo viena iš Italijos pirmininkavimo ES Tarybai darbotvarkės renginių, organizavo Europos Komisija ir Enterprise Europe Network partneriai, Turino prekybos rūmai, Pjemonto rūmų asociacija bei Pjemonto pramonininkų konfederacija.

  Dviejų dienų programą sudarė plenarinė sesija, interaktyvūs seminarai ir konferencijos sesijos, bendradarbiavimo zonos, apsikeitimas geros praktikos pavyzdžiais, idėjomis ir įmonių bendradarbiavimo pasiūlymais, taip pat komandų formavimo veiklos, geriausios praktikos apdovanojimai, verslo bendradarbiavimo kontaktų mugė ir uždarymo ceremonija.

  Šioje konferencijoje dalyvavo daugiau nei 700 tinklo darbuotojų iš daugiau nei 50 šalių. Jame dalyvavo ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų, kurie yra šio Tinklo koordinatoriai Lietuvoje, generalinis direktorius Vytautas Šileikis ir šio projekto vadovas – koordinatorius Aivaras Knieža.

  Konferencijos metu rūmų darbuotojai turėjo susitikimus su rūmų narius labiausiai dominančių šalių arba jų regionų partneriais, su kuriais aptarė rinkos situaciją, pasidalino gerąja praktika ir pristatė regiono stipriausius sektorius, pasikeitė įmonių ieškančių tose šalyse profiliais, planavo ateities įmonių misijas, projektinę veiklą bei susitarė dėl tolimesnio bendradarbiavimo per Rūmų, Enterprise Europe Network ir kitus tinklus. Iš viso buvo susitikta su daugiau nei 50 tinklo partnerių iš 20 šalių. Projekto vadovas – koordinatorius Aivaras Knieža skaitė pranešimą apie Baltijos jūros strategijos įgyvendinimo naudą regiono įmonių konkurencingumui ir moksliniam bendradarbiavimui. Taip pat inicijuota ir dalyvauta Baltijos šalių susitikime, kuriame aptartas tarpusavio bendradarbiavimas ir pagal mūsų regiono įmonėms.

  Europos Sąjungos (ES) kofinansuojamas tinklas, veikiantis vietinėse verslo ir inovacijų organizacijose, padeda mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) rasti verslo partnerius Europoje ir už jos ribų bei teikia integruotas verslo rėmimo paslaugas, tokias kaip patarimai dėl Europos teisės aktų ar pagalba MVĮ ieškant projektų finansavimo.

  MVĮ rėmimas yra pagrindinis ES strategijos komponentas kuriant naujas darbo vietas ir skatinant ekonomikos augimą. 54 šalyse veikia daugiau nei 600 Enterprise Europe Network partnerių organizacijų, tame tarpe ir tokiose perspektyviose rinkose kaip Kinija, Indija, Pietų Korėja ar JAV.

  Kasmet apie 25 tūkst. įmonių dalyvauja verslo kontaktų renginiuose. Pavyzdžiui, Italijos įmonė „Novacase Italia“, kuri dirba efektyviai energiją naudojančių pastatų sektoriuje, norėjo atidaryti filialą Londone ir ieškojo patarimo dėl steigimo formalumų. Enterprise Europe Network specialistė Paola Tolin padėjo Daniele Cudia sudalyvauti tinklo organizuojamame verslo kontaktų renginyje, vykusiame tarptautinės parodos „Ecobuild Fair 2013“ Londone metu, kuriame jis galėjo pristatyti įvairius aplinką tausojančių technologijų aspektus.

  Paola Tolin lygiagrečiai bendravo su Enterprise Europe Network partneriais Londone, bandydama išsiaiškinti Daniele Cudia pateiktus klausimus dėl filialo atidarymo.

  Šiuos klausimus greitai atsakė Londono prekybos rūmuose dirbanti Enterprise Europe Network komanda, kuri paaiškino Anglijos teisinės sistemos formalumus ir finansavimo galimybes. Daniele Cudia tada galėjo įregistruoti savo naują įmonę „Novacase Europe ltd.“ Londone.

  Enterprise Europe Network veiklą pradėjo 2008 m. vasarį, Europos Komisijos Įmonių ir pramonės generalinio direktorato iniciatyva ir bus pratęstas 7 metų laikotarpiui nuo 2015 m. sausio 1 d. Tinklas pasiūlys naujų paslaugų prie jau įmonėms teikiamų paslaugų spektro. Pavyzdžiui, tinklo specialistai padės MVĮ rasti informaciją apie finansavimo galimybes iš įvairių šaltinių, įskaitant ir rizikos kapitalą. Enterprise Europe Network teiks inovacines paslaugas įmonėms, kurios dalyvaus programos „Horizontas 2020“ priemonėje „SME Instrument“. MVĮ taip pat bus teikiama pagalba išteklių naudojimo efektyvumo didinimui bei suteiktos galimybės plėtoti savo verslą aplinką tausojančiose rinkose.

Skip to content