• „Enerstenos“ įmonių grupė pasirašė reikšmingą sutartį Baltarusijoje

    „Enerstenos“ įmonių grupė pasirašė reikšmingą sutartį Baltarusijoje

    Birželio 2 d. „Enerstenos grupė“ pasirašė sutartį dėl 57 MW šiluminio ir 1,4 MW elektrinio galingumo įrangos tiekimo ir katilinės statybos Kalinkovičių mieste, Baltarusijoje. Sutarties vertė apie 13 mln. Eur, finansuojama Pasaulio banko lėšomis. Sutartyje numatyta, kad „Enerstenos“ įmonių grupė suprojektuos ir pagamins naujai katilinei technologinę įrangą ir ją patieks užsakovui. Taip pat įmonių grupė atliks montavimo darbų priežiūrą bei paleidimo derinimo darbus.

    Skaičiuojama, kad naujoje katilinėje bus pagaminta apie 120 000 MW/h šilumos ir apie 11 200 MW/h elektros iš atsinaujinančių energijos šaltinių (biomasės) bei apie 200 000 MW/h šilumos iš iškastinio kuro.

    Anot UAB „Enerstena“ pardavimų direktoriaus Tomo Rimkaus, tai didžiausia eksporto sutartis per „Enerstenos“ įmonių grupės istoriją. Visa pagrindinė katilinės įranga bus lietuviška, suprojektuota ir pagaminta „Enerstenos“ įmonių grupės kvalifikuotų specialistų. Įmonių grupės mokslinių tyrimų ir vystymo centro specialistų dėka sukonstruota įranga atitiks griežtus techninės įrangos aplinkosauginius ir efektyvumo reikalavimus. „Šis projektas – didelis iššūkis visai „Enerstenos“ įmonių grupei, kadangi dalis įrangos turi būti patiekta jau šiemet. Todėl esame pasiruošę kibti į darbus, priimti iššūkį ir įgyvendinti šį projektą pagal aukščiausius standartus“, – sako UAB „Enerstenos“ įmonių grupės generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas.

Skip to content