• Elektroniniai važtaraščiai verslui kelia rūpesčių

  Elektroniniai važtaraščiai verslui kelia rūpesčių

  Elektroninio važtaraščio nereikės, kai kroviniai gabenami iš Lietuvos ar kai jie keliauja fiziniams asmenims – tokie pakeitimai padaryti e.važtaraščių teikimo taisyklių projekte. Iš viso dėl šio projekto Valsybinė mokesčių inspekcija (VMI) sulaukė apie 100 pastabų. Jas pateikė ir Kauno PPA rūmai, pasiūlymus suformulavo Kauno finansininkų klubo nariai.

  Rūmų pateiktuose pasiūlymuose atkreiptas dėmesys, kad diegiant i.VAZ posistemį, numatoma įpareigoti įmones elektroninius važtaraščius teikti realiuoju laiku, t.y. kaskart prieš transporto priemonei pajudant į reisą. Tikėtina, kad bus atvejų, kada neveiks VMI sistema. Krovinys negalės išvykti, kol nebus gautas VMI patvirtinimas, vėluos jo pristatymas.

  Šiuo metu vežant prekes savo transportu reikiamus krovinio važtaraščių rekvizitus galima užpildyti sąskaitoje-faktūroje. Įdiegus i.VAZ įmonės turės kurti arba atskirą dokumentą, arba kreipti įrašus į posistemį.

  KFk nariai siūlo įpareigoti įmones krovinio važtaraščius teikti ne realiuoju laiku prieš pajudant transportui, bet įvertinti laiką pateikimui, taip pat galimus trukdžius VMI sistemoje ir nustatyti protingą, pavyzdžiui, dviejų darbo dienų, terminą.

  Šią savaitę Važtaraščių ir kitų krovinių gabenimo dokumentų duomenų teikimo VMI taisyklių projektas pradedamas derinti su suinteresuotomis institucijomis.

Skip to content