• Naujienos
 • Eksportuotojų klube svečiavosi Norvegijos garbės konsulas

  Eksportuotojų klube svečiavosi Norvegijos garbės konsulas

  Kiekvieną mėnesį Kauno PPA rūmų Eksportuotojų klubo nariai susitinka aptarti jiems rūpimas temas, pasidalinti patirtimi ir sužinoti naujienų eksporto srityje.

  Šįkart Eksportuotojų klube svečiavosi Norvegijos garbės konsulas Lietuvoje Vytautas Valaitis. Susirinkusiems įmonių atstovams jis papasakojo apie mokesčius Norvegijoje, pirkimo prioritetus šioje šalyje (pasirodo, kokybė, sveikatingumas, atsekamumas, terminų laikymasis ir socialinė atsakomybė rikiuojasi gerokai aukščiau nei kaina).

  Dalyviams buvo įdomu sužinoti ir Norvegijos verslo kultūros ypatumus: ten vyrauja horizontali organizacijos struktūra, demokratija, komandinis darbas, susitikimai – tik planuoti ir būtinai parengti iš anksto, o visų svarbiausia visur – punktualumas.

  Paaiškėjo, jog norvegai ypatingai vertina aiškumą (o ne diplomatines vingrybes), sąžiningumą (geriau iš anksto pasakyti apie trūkumus, nei juos nutylėti), o įstatymų ir taisyklių laikymasis – aukščiau asmeninių santykių. Daugeliui buvo gana netikėta, kad dėl kažko sutarus – jau nediskutuojama. „Pasirašius sutartis, pas norvegus prasideda darbas, o pas mus – derybos“, – taip svečias pristatė norvegų ir lietuvių požiūrių skirtumus.

  Norvegijos garbės konsulas Lietuvoje trumpai supažindino klausytojus ir su Jantės (Janteloven) įstatymu, kurio esmė – nebandyki išsiskirti iš kitų. Ir nors šis įstatymas buvo sugalvotas ir pateiktas rašytojo A. Sandemose vienoje novelėje dar 1933 m., jis iki šiol tarnauja kaip orientyras visiems, norintiems geriau suprasti skandinavų krašto valdymą ir žmonių tarpusavio santykius.

  V. Valaitis atsakė į daug verslo atstovams kilusių klausimų, pradedant verslo lengvatomis Norvegijoje, norvegų lojalumu savo prekiniams ženklams, norvegų požiūriu į lietuvius ir Lietuvą, baigiant norvegų azartiškumu, šalies kelių būkle ir net meterologinėmis sąlygomis. Klausytojai mielai pasidalino ir savo patirtimi dirbant su Norvegijos verslo atstovais.

  Padėkoję Eksportuotojų klubo svečiui V. Valaičiui, apsikeitę kontaktais, klubo dalyviai atsisveikino iki kito mėnesio, kuomet vėl rinksis ir diskutuos kita eksportuotojams aktualia tema.

  Jei Jūsų įmonė eksportuoja ar turi planų pradėti eksportą, mielai kviečiame prisijungti prie Kauno PPA rūmų Eksportuotojų klubo kolektyvo. Informacija apie klubą rasite:

  https://chamber.lt/LT/Pradzia/Verslo-savivalda/Rumu-klubai/Eksportuotoju-klubas

  Kilus papildomiems klausimams, susisiekite su Eksportuotojų klubo kuratore Irma Taparauskiene, tel. 8-37 229212 el.p. irma.taparauskiene@chamber.lt.

Skip to content