• Naujienos
 • Eksportuotojų klube svečiavosi logistikos specialistai

  Eksportuotojų klube svečiavosi logistikos specialistai

  Eksportas labai glaudžiai susijęs su logistika, tad spalio 22 d. Eksportuotojų klubo nariai susirinko pasidalinti savo patirtimi ir išgirsti kolegų patarimų apie produkcijos pervežimus.

  Klubo susitikime dalyvavo ir pranešimus skaitė Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA prezidentas, UAB „TEF Vilteda“ generalinis direktorius Tautginas Sankauskas, Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA viceprezidentas, UAB „Rhenus Svoris“ generalinis direktorius Arūnas Bertašius, svečiai iš Baltarusijos – UAB „STA Logistic“ autopervežimų departamento direktorius Andrey Zhurik ir plėtros departamento direktorius Evgenij Selevič.

  LINEKA prezidentas T. Sankauskas trumpai papasakojo apie asociacijos veiklą, pristatė Lietuvos logistikos tinklą ir kitų šalių ryšius su juo, tinklo privalumus, paminėjo apie diegiamas naujoves, kurios ateityje palengvins eksportą ir krovinių judėjimus per muitines.

  Ypatingo susidomėjimo sulaukė LINEKA viceprezidento Arūno Bertašiaus pranešimas, kurio metu buvo kalbama apie tai, į ką turi labiausiai atkreipti dėmesį eksportuojančios įmonės, ruošiančios krovinius. „Taupykite logistų laiką ir jie taupys jūsų pinigus“, – pabrėžė svečias. Ypatingai svarbu planavimas – konkretaus laiko, dienos suderinimas iš anksto bei stabilumas – ilgalaikių užsakymų sudėliojimas. A. Bertašius ragino atkreipti dėmesį ir į teisinius dalykus, į bendradarbiaujančių pusių atsakomybių aptarimą ir užfiksavimą, sutarčių pasirašymą, o ypač – į jų turinį.

  Kitas dalykas, kurio nereikia pamiršti eksportuotojui, tai krovinio draudimas. Svečias nuogąstavo, kad krovinius draudžia tik labai maža dalis įmonių, o kurios draudžia, deja, nelabai gilinasi į tai, kas apdraudžiama ir koks būtų žalos atlygis, jei įvyktų draudiminis įvykis. Rendamasis patirtimi, A. Bertašius akcentavo, kad draudimą reikia rinktis atsakingai, detaliai pasiskaičiuoti kaštus (mažos vertės krovinio gal net neverta drausti), atkreipti dėmesį į nuostolio susigrąžinimo kaštus/pelną (atsitikus nedideliam draudiminiui įvykiui, ne visada verta kviestis žalos vertintojus – jų darbas kainuotų daug, o žalos kompensacija būtų minimali) ir t.t.

  UAB „STA Logistic“ autopervežimų departamento direktorius Andrey Zhurik ir plėtros departamento direktorius Evgenij Selevič pranešimuose pristatė savo atstovaujamą įmonę, jos pasiekimus ir privalumus, pateikė daug naudingos informacijos apie darbo su muitinėmis Rusijoje, Baltarusijoje specifiką, ypatingai pabrėždami krovinį lydinčių dokumentų – galiojančių ir tvarkingų – surinkimą ir pateikimą.

  Eksportuotojų klubo nariai visiems pranešėjams pateikė daug klausimų, diskutavo ir domėjosi, kaip išsirinkti efektyviausią krovinio draudimą, kokių dokumentų reikia vežant prekes į NVS šalis, į ką atkreipti dėmesį pasirašant sutartis su pervežėjais ir kt.

  Eksportuotojų klube lapkričio mėnesį numatomas susitikimas su analitiku Ž. Mauricu. Kviečiame dalyvauti.Skip to content