• Naujienos
 • Eksportuotojų klube – apie Nyderlandus

  Eksportuotojų klube – apie Nyderlandus

  Kovo 28 d. vyko Eksportuotojų klubo susitikimas, kuriame susirinkusieji diskutavo tema „Nyderlandų ir Lietuvos įmonių bendradarbiavimas: galimybės ir realybė“.

  Eksportuotojų klubo valdybos narė, UAB „Metga“ direktorė Fausta Puzanovienė klubo nariams pristatė svečią ir savo verslo partnerį olandą – Pepijn Bosman. Jis – Nyderlandų kompanijos „SBLi“, jau keletą metų aktyviai plečiančios verslą ir turinčios atstovybę Lietuvoje, savininkas.

  P. Bosman susirinkusiems pateikė įdomų pristatymą, papasakojo apie savo verslo kelią į Lietuvą, apie lietuvių ir olandų panašumus ir skirtumus. Pasak svečio, Baltijos šalys, Lietuva – puikus neišnaudotų galimybių kraštas. Kai 2007 m. jis atvyko į Lietuvą, rado viską net 360 laipsnių kitaip nei buvo įsivaizdavęs: Lietuva nustebino šiuolaikiška ir efektyvia gamyba, patyrusiais, išsilavinusiais ir aukštos kvalifikacijos žmonėmis.

  Pasak svečio, lietuviai pasižymi betarpiška komunikacija, stipriu komandiniu darbu, orientacija į eksportą, lankstumu ir plačia sprendimų pasiūla.

  P. Bosman davė ir daugybę patarimų, norintiems plėsti eksportą: „Būkite aktyvūs, didinkite savo žinomumą, auginkite pasitikėjimą, tikėkite patys, tuo, ką darote, ir tuo didžiuokitės“.

  Eksportuotojų klubo narius labai domino ir verslo pradžios, įėjimo į rinką galimybės Nyderlanduose, tad svečiui teko atsakyti į nemažai klausimų.

  Darbo patirtimi su Olandijos įmonėmis mielai pasidalino ir Lietuvos įmonių atstovai: UAB „Novameta“ regiono vadovas Daivaras Dailidonis ir UAB „Karbonas“ pardavimo ir marketingo vadovas Mindaugas Mozūras.

  D. Dailidonis paminėjo, kad bendradarbiaujant su olandais labai svarbu apsibrėžti taisykles, jie vertina neformalų bendravimą, atsiskaitymus laiku. Tuo tarpu M. Mozūras pabrėžė, jog olandai pasižymi dalykiškumu, organizuotumu, inovatyvumu, terminų ir susitarimų laikymusi. Jie, kaip ir lietuviai, operatyviai atsako į laiškus, nesivelia į ilgus svarstymus dėl bendradarbiavimo, jei tik prekė ar paslauga jiems tinka.

  Jei Jūsų įmonė eksportuoja ar turi planų pradėti eksportą, mielai kviečiame prisijungti prie Kauno PPA rūmų Eksportuotojų klubo kolektyvo. Informaciją apie klubą rasite:

  https://chamber.lt/LT/Pradzia/Verslo-savivalda/Rumu-klubai/Eksportuotoju-klubas

  Kilus papildomiems klausimams, susisiekite su Eksportuotojų klubo kuratore Irma Taparauskiene, tel. (8 37) 22 92 12, el.p. irma.taparauskiene@chamber.lt
  .

Skip to content