• Naujienos
 • Eksportuotojų klube – apie komandinio darbo svarbą

  Balandžio mėnesio Eksportuotojų klubo susitikimas sulaukė itin didelio susidomėjimo ir gausaus klausytojų būrio.  Klubo svečias – lektorius, ugdymo partneris, psichologas, ekspertas Dr. Arvydas Būta susirinkusiems pristatė temą „Rezultatyvi komanda“.

  Kas yra komanda, kuo ji skiriasi nuo grupės? Kodėl svarbu dirbti komandoje? Ką reiškia bendradarbiauti? Kaip pasiekti, kad komanda ir jos veikla būtų efektyvi? – ne tik į šiuos, bet ir į visą eilę kitų klausimų buvo kartu ieškoma atsakymų. 

  Jei prieš keletą dešimtmečių „komanda“ buvo suprantama ir tapatinama su žodžiu „komanduoti“, šiandien komandos supratimas yra ženkliai pasikeitęs. Nuo individualistinio ir dominavimo valdymo modelio pereinama prie komandinės lyderystės, kuomet lyderis – kolega, treneris, moderatorius ir koordinatorius. 

  Šiandieninė aplinka daugialypė, tad ir sprendimų priėmimas dažnai susijęs su daug sričių. Vienas žmogus negali visko tobulai išmanyti, todėl čia svarbų vaidmenį vaidina komanda – grupė žmonių, kuri apjungia savo veiksmus, siekdama bendro tikslo. 

  Kad komanda veiktų sėkmingai, yra svarbūs net keli dalykai: tikslai; rolės bei atsakomybės; procesai ir procedūros; tarpasmeniniai santykiai.  Nuo šių dalykų balanso priklauso ne tik komandinio darbo organizavimas, bet ir komandinio darbo diagnostika: ar viskas komandoje subalansuota ir veikia taip, kaip turėtų veikti.

  Klubiečiai ne tik klausėsi lektoriaus įžvalgų, bet ir patys itin aktyviai diskutavo apie komandinio darbo ir jo organizavimo ypatumus, dalinosi savo patirtimi ir visai neskubėjo namo. O tai tik dar kartą patvirtino, kad susitikimo tema apie komandos rezultatyvumą tikrai visiems yra įdomi ir aktuali…

  ———————

  Norite prisijungti prie Eksportuotojų klubo narių būrio ir Jūs? Mielai kviečiame!  

Skip to content