• Naujienos
 • Eksporto kredito garantijos teikiamos ir didelėms įmonėms

  Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), ieškodamos daugiau galimybių verslui plėstis į užsienį, pradeda teikti eksporto kredito garantijas ne tik smulkioms ir vidutinėms, bet ir didelėms įmonėms. 

  Dėl eksporto kredito garantijų į „Invegą“ gali kreiptis ne tik smulkus ir vidutinis verslas, bet ir didelės įmonės, veiklą vykdančios ne trumpiau nei vienerius metus. Eksporto kredito garantijos teikiamos tik už Lietuvoje sukurtos produkcijos eksporto sandorius į šalis, kur yra didelė neatsiskaitymo rizika, t. y. neparduotinos rizikos valstybes: visas pasaulio valstybes, išskyrus Europos Sąjungos valstybes nares, Australiją, Kanadą, Islandiją, Japoniją, Naująją Zelandiją, Norvegiją, Šveicariją ir Jungtines Amerikos Valstijas.

  „Didelės įmonės, ieškančios naujų eksporto krypčių, nuo šiol turės daugiau alternatyvų naujų rinkų paieškose. Mažiau populiarios, tačiau potencialą turinčios valstybės, Lietuvos verslininkams nebuvo patrauklios dėl galimos neatsiskaitymo rizikos. Siekdami sumažinti eksportuotojų riziką įgyvendiname eksporto kredito garantijų priemonę, kuri leis paskatinti eksporto augimą į norimas pasiekti rinkas“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

  Garantijos suma vienam eksportuotojui gali siekti iki 1 mln. eurų, o vienam eksportuotojo pasirinktam pirkėjui – iki 500 tūkst. eurų. Garantijos suma tam pačiam pirkėjui visų pareiškėjų atžvilgiu negali viršyti 2 mln. eurų.

  Garantijos atlyginimo dydis apskaičiuojamas remiantis eksporto kredito garantijų atlyginimo skaičiavimo metodika, kuri priklauso nuo šalies, į kurią eksportuojama, rizikos grupės, nuo pirkėjų mokumo, jų neatsiskaitymo rizikos, atidėtųjų mokėjimo terminų.

  Dėl eksporto kredito garantijų SVV subjektus ir dideles įmones kviečiame kreiptis į „Invegą“.

  Daugiau informacijos apie eksporto kredito garantijas rasite čia: http://invega.lt/lt/garantijos-verslui/eksporto-kredito-garantijos/salygos/

Skip to content