• Naujienos
 • Ekonomikos ir finansų ekspertai Kaune diskutuos apie euro zonos ir pinigų gamybos krizę

  Ekonomikos ir finansų ekspertai Kaune diskutuos apie euro zonos ir pinigų gamybos krizę

  Spalio 29 d. 11 val. viešbučio „Daniela“ konferencijų salėje (A. Mickevičiaus g. 28) Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultetas bei Kauno Europe Direct informacijos centras organizuoja konferenciją-diskusiją „Lietuvos ir Europos ekonominės būklės situacija: kaip įgyvendiname Europos augimo strategiją „Europa 2020?“, skirtą aktyviems ir ekonominėmis tendencijomis besidomintiems žmonėms.

  Konferencija siekiama aptarti ir įvertinti ekonominės krizės poveikį Lietuvai ir visai Europos Sąjungai, pasidalinti kompetentingų ekspertų įžvalgomis ir prognozėmis apie euro zonos ir pinigų gamybos krizes, apibrėžti krizių padarinių švelninimo scenarijus ir priemones. Renginyje taip pat bus siekiama įvertinti ES ekonomikos augimo strategijoje „Europa 2020“ numatytų tikslų užimtumo, inovacijų, švietimo, socialinės įtraukties, klimato ir energetikos srityse įgyvendinimo galimybes tebesitęsiant dabartinei euro zonos krizei.

  Renginyje savo įžvalgomis apie Lietuvos ekonomikos padėtį euro zonos krizės kontekste dalinsis „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis. Pranešėjas apžvelgs, kaip vystėsi euro zonos skolų krizė ir kodėl euro zonos valstybės nebuvo jai pasiruošusios, įvertins jai suvaldyti priimtus sprendimus bei tolimesnius krizės vystymosi scenarijus, – t.y. prie kokios euro zonos prisijungs Lietuva, ką laimės ir ką praras.

  Ekonomikos mokslas nesidomi verslo nesėkmemis, o praktikai nesidomi mokslo nesėkmėmis. Dabar visi kartu atsidūrėme finansinėje krizėje. Apie pinigų gamybos krizę, numatomą tolesnę ateities perspektyvą ir Europos augimo strategijos 2020 įgyvendinimą kalbės investuotojas ir finansų analitikas, Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataras Valdemaras Katkus.

  Švietimo ir mokymo sritis svarbi ne tik kiekvieno ES piliečio gerovei, bet ir Europos augimo, našumo ir konkurencingumo užtikrinimui, atsakant į vis aktualesnius globalizacijos ir modernizacijos iššūkius. Kaip Lietuvai savo pirmininkavimo ES Tarybai metu sekasi realizuoti švietimo ir mokymo srityje pabrėžtus kokybės ir efektyvumo užtikrinimo principus apžvelgs Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto lektorė Irena Klimavičienė.

  Konferencija-diskusija organizuojama vykdant projektą „Informacinių edukacinių renginių apie Europos Sąjungą ciklo įgyvendinimas, siekiant ugdyti visuomenės pilietiškumą, sąmoningumą ir bendruomeniškumą“. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos lėšomis. Projekto partneriai: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Europos vartotojų centras, Viešoji įstaiga Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras.

  Konferencija nemokama, dalyvių skaičius ribotas. Išankstinė registracija į renginį iki spalio 25 d. el.paštu: virginija.piligrimiene@go.kauko.lt

  konferencijos-diskusijos programa

Skip to content