• Naujienos
 • EK narių kolegijos vizitas Kyjive: didinama ES parama ir stiprinamas sektorinis bendradarbiavimas su Ukraina

  EK narių kolegijos vizitas Kyjive: didinama ES parama ir stiprinamas sektorinis bendradarbiavimas su Ukraina

  Šiandien Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen kartu su penkiolika Europos Komisijos narių atvyko į Kyjivą, į pirmą EK narių kolegijos ir Ukrainos vyriausybės susitikimą. Susitikimas vyksta ES ir Ukrainos aukščiausiojo lygio susitikimo išvakarėse.

  EK Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Europos Komisijos narių kolegijos vizitu Kyjive Europos Sąjunga siunčia labai aiškią žinią Ukrainai ir už jos ribų apie mūsų kolektyvinę jėgą ir ryžtą Rusijos brutalios agresijos akivaizdoje. Remsime Ukrainą tol, kol reikės. Versime Rusiją brangiai mokėti, kol ji nenutrauks savo agresijos. Ukraina gali pasikliauti Europos pagalba atkuriant Ukrainą, jai žengiant narystės Europos Sąjungoje link.“

  Šiandien Europos Komisijos Pirmininkė paskelbė naują 450 mln. eurų paramos paketą 2023 metams. Kartu su šiuo paketu visa nuo Rusijos karo pradžios Ukrainai suteikta Europos Sąjungos, jos valstybių narių ir Europos finansų įstaigų parama siekia apie 50 mlrd. eurų. Be to, Europos Komisija siekia, kad sparčiam ekonomikos atsigavimui būtų skirta 1 mlrd. eurų.

  EK narių kolegijos ir Ukrainos vyriausybės posėdyje, kuriam bendrai pirmininkavo EK Pirmininkė U. von der Leyen ir Ukrainos Ministras Pirmininkas D. Šmyhalis, aptarta ES nuolatinė parama Ukrainai įvairiose srityse (finansinė, humanitarinė, energetikos srities, parama biudžetui, diplomatinė informavimo veikla), taip pat Ukrainos pastangos vykdyti reformas siekiant ES narystės, ir numatyti tolesni veiksmai, kuriais būtų stiprinamas bendradarbiavimas įvairiose srityse.

  EK Pirmininkė U. von der Leyen taip pat susitiko su Ukrainos Prezidentu V. Zelenskiu ir aptarė pagrindinius ES ir Ukrainos darbotvarkės klausimus.

  Daugiau informacijos:

   

  Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija

Skip to content