• Naujienos
 • EK įvedė importo muitus JAV produktams

  Birželio 20 d., Europos Komisija priėmė reglamentą, pagal kurį ES įgyvendina taip vadinamas perbalansavimo priemones (importo muitai), taikomas reaguojant į JAV tarifus plienui ir aliuminiui. Priemonės įsigaliojo penktadienį, birželio 22 d., ir taikomos sąrašui produktų, kurių vertė – 2,8 mlrd. EUR (produktų sąrašas muitų perbalansavimui
  ).

  Pasak už prekybą atsakingos komisarės C.Malmström: „Mes nenorėjome atsidurti tokioje padėtyje. Tačiau dėl JAV vienašalio ir nepagrįsto sprendimo nustatyti plieno ir aliuminio tarifus ES neturime jokio kito pasirinkimo. Tarptautinės prekybos taisyklės, kurias per daugelį metų sukūrėme kartu su Amerikos partneriais, negali būti pažeidžiamos be mūsų atsako. Mūsų atsakas pamatuotas, proporcingas ir visiškai atitinka PPO taisykles. Žinoma, jei JAV panaikins tarifus, mūsų priemonės taip pat bus panaikintos.“

  ES atsakomųjų priemonių apimtis grindžiama verte ES plieno ir aliuminio eksporto, kurį paveikė JAV priemonės (eksporto vertė – 6,4 mlrd. EUR). Šiomis priemonėmis perbalansavus 2,8 mlrd. EUR vertės eksportą, likusią prekybos dalį planuojama perbalansuoti vėliau – per trejų metų laikotarpį arba laimėjus PPO ginčų sprendimo procedūrą, priklausomai, kas įvyks anksčiau.

  Priimtas sprendimas yra viena iš trijų ES atsako dalių. Jis taip pat apima (a) birželio 1 d. prieš JAV PPO pateiktą ieškinį ir (b) apsaugos veiksmus, siekiant apsaugoti ES rinką nuo sutrikdymų, kuriuos gali sukelti nuo JAV rinkos nukreiptas plieno srautas.

  Europinė verslo bendruomenė ir JAV investuotojai ieško būdų įtikinti D.Trumpą ir jo aplinką vengti prekybinio karo eskalavimo. Abi pusės pripažįsta, kad dialogas su prezidento administracija šiais klausimais labai sudėtingas. Praktiškai neabejojama, kad šios, praeitą savaitę ES nustatytos priemonės, nėra paskutinės, ypač girdint užuominas apie galimus JAV importo muitus ES pagamintiems automobiliams.

Skip to content