• Naujienos
 • Duris atvėrė moderniausias Baltijos šalyse sektorinis praktinio mokymo centras

  Duris atvėrė moderniausias Baltijos šalyse sektorinis praktinio mokymo centras

  Iškilminga ceremonija, kurios laukta ne vienerius metus, Kauno centre pagaliau atidarytas Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektorinis praktinio mokymo centras „Modus“. Jis įkurtas Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro (KMPMC) bazėje, o infrastruktūra atitiks aukščiausius šiuolaikinio paslaugų verslo reikalavimus. Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektorinis praktinio mokymo centro „Modus“ atidarymo ceremonijoje dalyvavo Seimo nariai, švietimo ir mokslo, ūkio ministerijų vadovai, socialiniai partneriai, verslo atstovai ir kiti svečiai. Naująjį mokymo centrą pašventino Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

  „Ne vienerius metus atkakliai siekėme įgyvendinti šį projektą. Dėkoju ministerijos vadovams, visiems partneriams ir ypatingai mūsų bendruomenei už pastangas ir atkaklumą, kuris padėjo pasiekti tikslą. „Modus“ įkurtas Kauno centre, neabejoju, kad jis taps traukos vieta siekiantiems mokytis ir tobulėti. Šio Centro įkūrimu ypatingai džiaugiasi darbdaviai, kurie laukia kvalifikuotai parengtų specialistų. Siekiame diegti naujausias technologijas ir rengti šiuolaikiškus darbuotojus“,– teigė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė dr. Laimutė Anužienė.

  Sektorinis praktinio mokymo centras „Modus“ bus išskirtinis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. „Išvertus iš lotynų kalbos „modus“ reiškia „dermė“, o Centre bus siekiama atspindėti visuomenės ir verslo poreikius. „Karaliaus Mindaugo profesinio mokykla turi puikų įvaizdį visuomenėje. Ne kartą kalbėjome su įvairiomis verslo organizacijomis apie tai, kad labai trūksta kvalifikuotai parengtų specialistų. Neabejoju, kad naujajame centre bus rengiami šiuolaikiški, turintys gerus praktinius įgūdžius darbuotojai. Taip pat svarbu, kad baigę mokslus jie bus patrauklūs darbdaviams, kurs ateitį Lietuvoje“, – sakė švietimo ir mokslo ministras prof. dr. Dainius Pavalkis.

  Į naujojo mokymo centro statybą, pastatų rekonstrukciją ir įrangos įsigijimą investuota 16 milijonų litų. Jame įrengti kirpimo, kosmetikos, manikiūro, pedikiūro, kūno masažo, SPA, makiažo ir permanentinio makiažo, kirpimo, siuvimo ir dailiųjų amatų, kompiuterizuota mokymo klasė, išvaizdos stiliaus studija, foto ir floristikos studijos, patalpos kirpimo ir kosmetikos egzaminų centrui.

  „Darbdaviai dažnai nuogąstauja dėl teoriškai gerai parengtų, bet neturinčių praktinių įgūdžių specialistų. Šis mokymo centras padės įgyti būtinus įgūdžius. Dar svarbu ir tai, kad grožio srities specialistai sukuria sau ir kitiems darbo vietas“, – teigė ūkio viceministrė Rasa Noreikienė. Pasak ekspertų, grožio ir su ja susijusių paslaugų poreikis šalyje didėja. Todėl verslui reikės vis daugiau kvalifikuotų specialistų “ Neabejoju, kad dauguma baigusiųjų mokslus Centre vystys individualią veiklą. Džiugu, kad jaunimas renkasi praktiškas profesijas, o ne tas, kurios madingos, tačiau nepadeda rasti darbo ir susikurti ateitį“, – sakė Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis.

  Naujajame centre kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriaus specialistai bus rengiami pagal 8 mokymo programų modulius: kirpimo, kosmetikos, siuvimo, išvaizdos dizaino, drabužių priežiūros, aplinkos dizaino, dailiųjų amatų, klientų aptarnavimo. Centre bus galimybė tobulinti kvalifikaciją mokantis atskirus kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų srities mokymo modulius. Sektorinio mokymo centro įkūrimas svarbus ne tik Kauno regiono profesinio mokymo įstaigoms, bet ir socialiniams partneriams, vidurinėms mokykloms, gimnazijoms, aukštosioms mokykloms, darbo rinkos mokymo centrams.

  Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacijaSkip to content