• Naujienos
 • Du „Wilaros“ dešimtmečiai

  Du „Wilaros“ dešimtmečiai

  Didžiulis būrys bičiulių ir medaus valgytojų susirinko į gražų jubiliejų – UAB „Wilara“ dvidešimtmetį. Tiek laiko prabėgo nuo to, kai buvo pagamintas ir parduotas pirmasis avilys. Per šiuos dešimtmečius mažytė įmonė tapo viena pagrindinių bitininkystės reikmenų įmonių Lietuvoje, turinti didžiausią Baltijos šalyse prekių bitininkams parduotuvę ir gausiausią pasiūlą.

  Šventėje buvo prisiminti svarbiausi įmonės istorijos faktai, kurie neatsiejami nuo jos direktoriaus Gedimino Olsevičiaus ir jo šeimos gyvenimo. Pirmiausia Gediminas padėkojo savo mamai Lionginai, iš kurios paveldėjo kūrybiškumą, atkaklumą, tikslo siekimą ir viską, be ko šiandien nebūtų „Wilaros“.

  Pasak G.Olsevičiaus, visa ko pradžia – 1991 metais iš kaimyno už „vagnorkas“ nusipirkti trys litrai medaus. Medus buvo labai greitai suvalgytas, o kitam stiklainiui greitai nusipirkti mokytojo algos nepakako. Tuomet Gediminas prisiminė, kad jo abu seneliai bitininkavo, prosenelis gamino avilius, yra likęs ne tik senelio pasigamintas korių atakiavimo peilis, bet ir kitų įrankių. Gediminas buvo ambicingas: „Negi aš pats negaliu įsigyti ir prižiūrėti bičių bei pasirūpinti, kad šeimyna nepristigtų medaus“.

  Doc., Lietuvos bitininkų sąjungos viceprezidentas Algirdas Amšiejus, sveikindamas „Wilaros“ darbuotojus su jubiliejumi, džiaugėsi įmonės vadovo iniciatyvumu – juk neatsitiktinai G.Olsevičius vienintelis iš visų dalyvavusių lietuvių iš pernykščio pasaulinio „Apimondia“ kongreso Kijeve parsivežė auksą. Jis išpranašavo ir dar vieną auksinį apdovanojimą kitąmet Turkijoje vyksiančiame kongrese – už avilį. Pasak A.Amšiejaus, ten yra reklamuojamos tokios „dėžės“, kad „Wilaroje“ sukurti ir mikronų tikslumu pagaminti aviliai neturės sau lygių.

  Jubiliejaus proga „Wilaros“ kolektyvą sveikino Seimo nariai Andrius Palionis ir Vytautas Kamblevičius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis ir daugelis kitų svečių.

  Parengta pagal Prienų ir Birštono laikraščio publikaciją, autorė – laikraščio korespondentė Laima Duoblienė

  Autorės nuotraukos
Skip to content