• Naujienos
 • „Dokumentų paruošimas į trečiąsias šalis. Dažniausiai daromos klaidos“

  „Dokumentų paruošimas į trečiąsias šalis. Dažniausiai daromos klaidos“

  Rūmuose veikiantys klubai siekia suteikti kuo daugiau praktinės naudos verslo įmonių veiklai.

  Eksportuotojų klubas aptarė dokumentų parengimo parduodant prekes į trečiąsias šalis klausimus. Temą pristatė klubo nario UAB „Tranzito paslaugų centras“ direktorius Giedrius Lubas

  su savo specialistų komanda. Bendrovė teikia muitinės tarpininko paslaugas, įformina importo, eksporto procedūras, teikia konsultacijas kitais, su muitinės procedūromis ir mokesčiais susijusiais klausimais.

  Sutarčių parengimo ypatumai, dokumentų paruošimas atsižvelgiant į kliento reikalavimus, laikantis Lietuvos Respublikos įstatymų. Situacijos pagal atskiras šalis, prekes, prekių kodų nustatymas, prekių pristatymo sąlygos – tai klubo narių aptartos temos. Teisingai įforminti dokumentai padeda išmuitinimo procese, o klaidos dokumentuose gali kainuoti didžiules sumas.

  Bendrovių „Liningas , „Kauno Baltija“ , „Soloservis“ , „Enerstena“ , „Biodux“ atstovai diskutavo apie konkrečius atvejus, sužinojo, kaip parengti dokumentus.

  Rūmų Tarptautinių ryšių skyriaus vadybininkas Edmundas Cylikas pakvietė dalyvauti birželio 17-18 d. Maskvoje vyksiančiame verslo forume ir verslo kontaktų renginyje „Rusija-Europa: bendradarbiavimas be sienų“. Renginyje dalyvaus Europos Komisijos viceprezidentas Antonio Tajani ir mažų bei vidutinių įmonių delegacija iš įvairių Europos Sąjungos valstybių. Jau sėkmingai įvykusiuose 5 renginiuose dalyvavo 492 Rusijos ir 254 ES įmonės, įvyko 1771 susitikimas.

  E. Cylikas taip pat pakvietė įmones pasinaudoti verslo kontaktų ir informacijos paieškos galimybėmis per prekybos ir pramonės rūmus Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Moldovoje. Kauno PPAR palaiko gerus ryšius su minėtų šalių kolegomis, yra pasirašę bendradarbiavimo sutartis. Galima įmonių adresų, verslo partnerių, informacijos apie parodas ir kitos verslui naudingos informacijos paieška.

  2012 m. lapkričio 22 d. buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Kalugos prekybos ir pramonės rūmais. Kalugos srityje veikia laisvosios ekonomikos zonos, kuriose užsienio investuotojams siūlomos palankios verslo sąlygos ir infrastruktūra, veikia pramonės ir technologijų parkai. Obninskui yra suteiktas mokslo miesto statusas. Ten įsteigtas technologijų parkas, kuris veiks biotechnologijų, farmacijos ir naujų medžiagų kūrimo srityse. Kuriami automobilių pramonės, transporto ir logistikos bei farmacijos klasteriai.

Skip to content