• Naujienos
 • “Dizaino savaitė 2015” Kaune – nuo šiukšlių lobynų iki mados mugės

  “Dizaino savaitė 2015” Kaune – nuo šiukšlių lobynų iki mados mugės

  Jeigu bandytume apibrėžti, kas yra dizainas, ko gero prireiktų ne vieno įrankio. Tarpdiscipliniškumas mene, moksle ir inovacijose šiandien matomas didžiausiame dizaino festivalyje Lietuvoje – „Dizaino savaitė 2015“. Gegužės 4 – 10 dienomis penkiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Telšiuose architektai, dizaineriai, gamintojai, bendradarbiaujant su akademine bendruomene kvies į renginius, parodas, kūrybines dirbtuves, koncertus.

  „Dizaino savaitės“ idėja Lietuvoje nuvilnijo prieš dešimtmetį, Lietuvos dizaino forumo (toliau LDF) iniciatyva, o šiandien tai didžiausias Lietuvoje dizainui skirtas renginys. Kaune „Dizaino savaitė“ organizuojama LDF partnerių – dizaino salono “ Interjero erdvė“ jau ketvirtą kartą. Šiemet kauniečiai bei miesto svečiai turės progą apsilankyti daugiau nei šešiasdešimtyje renginių. „Dizaino savaitės“ erdvės keliasi ir į Kauno rajoną – Raudondvarį. Gegužės 4 – 7 dienomis Kauno rajono muziejuje Raudondvario pilyje veiks fotografijų paroda „Pilys“. Vitus Saloshanka iš Baltarusijos pristatys parodą „Dreamland. Country House“, Mindaugas Kavaliauskas – „Kražių portretas. 2002. Rekonstrukcijos“, o Gintaras Česonis – „Raudondvaris 2003 – 2013“.

  Net ir išrankiausių dizaino gerbėjų lūkesčius mėgins patenkinti įvarių sričių estetikos, dizaino ir inovacijų atstovai. Renginių įvairovė prasideda nuo šiukšlių lobynų ieškojimų, mados mugės ar dviračių medžio iki šiais metais būtent Kaune vykstančių „Dizaino savaitė 2015“ dūzgių su Jurgiu Didžiuliu. Gegužės 6 dieną dizaino salone „Interjero erdvė“ vyks konferencija – diskusija tema „Kaunas: šiukšlynų lobynai / Kaunas: Trash to Treasures. Pradžia.“, kurioje apie vartotojiškumą, rūšiavimą diskutuos Lietuvos ir Suomijos dizaineriai bei atliekų tvarkymo įmonės „Žalvaris“ atstovai. Ši konferencija bus lyg įvadas į kūrybines lietuvių ir suomių dirbtuves, besitęsiančias visą savaitę, mat gegužės 7 – 9 dienomis „Ryšių kiemelis 837“ vyks kūrybinės dirbtuvės „Kaunas: šiukšlynų lobynai / Kaunas: Trash to Treasures.“ Šiomis dienomis suomių ir lietuvių dizaineriai iš nebenaudojamų daiktų, gamybinių atliekų ir kito šlamšto kurs įvairius baldus ir originalias instaliacijas. Taip bevertėmis laikomos medžiagos taps naudingos, o dalyviai turės galimybę sužinoti, kaip pasigaminti reikalingų daiktų ar tiesiog senuosius prikelti naujam gyvenimui. Menininkai už darbą nereikalaus honorarų, mat jų darbai bus parduodami aukcione „Dizaino savaitė 2015“ dūzgių metu – pinigai bus skirti Kauno moksleivių techninės kūrybos centrui (toliau MTKC), rūbų modeliavimo grupės veiklai vystyti. Taip kūrėjai vykdo socialiai atsakingą veiklą, kuria, tikisi „užkrėsti“ ir aplinkinius.

  Taip pat „Ryšių kiemelis 837“ Gegužės 4 – 10 dienomis bus įsirengęs ir „Dizaino savaitė 2015“ informacinis štabas, kur bus suteikiama visa dominanti informacija apie renginius ar įvykius. Kiemelio erdvėje vyks daugybė renginių – Jazzlong „Kauno Santaka“ su Kauno Bigbendu; GRAMOFONO 2015 atidarymo vakaras; Kitokie pasikalbėjimai su Mantu Stonkumi; Baltojo Kiro + Antikvariniai Kašpirovskio datys pasirodymas; bei estų grupės LEXSOUL DANCEMACHINE koncertas ir daugelis kitų renginių.

  Ar prisimenate praeitais metais „Dizaino savaitės“ dovaną Kaunui, monumentą Rutinai? Šiais metais organizatoriai rengia dar vieną dovaną Rutinos rūtų darželį. Legendos byloja, jog Kauno vardas kilo nuo Kaunio, senovės lietuvių dievaičio, tarnavusio meilės deivei Mildai. Lietuviškasis Amūras sėdavo meilę – rūtas, kur pasisukęs ir ypač – gegužės 13-ąją, per Meilės dieną. Todėl Meilės dienos išvakarėse architekto Audrio Karaliaus sumanymu, bus atidarytas pirmas oficialus Rūtų Darželis Kaune, kaip kuklus pasipriešinimas Rutinai ir dėkingumo ženklas meilės deivei Mildai, padėjusiai šimtmečių bėgyje iš meilės sukurti Kauną.

  „Dizaino savaitė 2015“ atsisveikins iki kitų metų dūzgėse, kurios šiemet rengiamos Kaune, visų kauniečių pamėgtoje vietoje – gegužės 9 dieną „Ryšių kiemelyje 837“ kartu su Jurgiu Didžiuliu, jaunuolių ansambliu „Ritmas kitaip“ ir LDJA DJ ™. Dūzgių metu vyks aukcionas, kur galėsite įsigyti kūrybinių dirbtuvių metu „Kaunas: šiukšlynų lobynai / Kaunas: Trash to Treasures“ dizainerių sukurtas instaliacijas ir paremti MTKC, kuris atsidėkodamas pristatys rūbų kolekciją iš netradicinių medžiagų. Renginys bus mokamas, tad ne tik lėšos, surinktos aukciono metu, bet ir 1 Eur nuo kiekvieno parduoto bilieto bus skiriamas MTKC rūbų modeliavimo būrelio veiklai vystyti. Pagrindinė rėmimo idėja – paremti su kūryba susijusių grupių veiklą, skatinti jaunimą prasmingai išnaudoti laisvalaikį ir kurti.

  Gegužės 4 dieną pradėti „Dizaino savaitę“ ir dviračių sezoną kvies kompozicijos „Dviračių medis“ atidarymas su galerija „Balta“ ir dviračių paradas „Pasipuošk dviratį ir lįsk lauk“.

  Gegužės 4 – 8 dienomis Kauno moksleivių techninės kūrybos centras skelbia atvirų durų savaitę „Kartu. Linksmai. Kūrybiškai“, kurioje jie rengs kūrybines keramikos, odos, dizaino, pynimo iš vytelių ir jaunųjų amatininkų dirbtuvėles.

  Gegužės 6 – 8 dienomis kiekvieną vakarą nuo 18 val. Kauno kino centras „Romuva“ kvies žiūrėti filmus dizaino tematika, o po to diskutuoti.

  Gegužės 9 dieną iniciatyvų platforma „Šančių kioskas“ rengs „Kūrybines idėjų dirbtuves: Šančių Kioskas 2.0“ Jau metus veikianti erdvė bendruomeniškiems eksperimentams rengiasi naujam etapui ir laukia kūrybiškų pasiūlymų „Kioskui ir jo aplinkai“.

  Gegužės 9 dieną iki 22 val. vakaro dizaineriai, kuriantys vienetinius drabužius bei aksesuarus kvies į mados mugę – „Fashion bazaar“ Kauno rotušėje.

  Daugiau informacijos apie „Dizaino savaitė 2015“ renginius ieškokite www.dizainosavaite.lt

  „Dizaino savaitė 2015“ kuratorė Kaune Irutė Tumaitė, tel. +370 663 55136

  Straipsnį ruošė „Dizaino savaitė 2015“ žurnalistė Kaune Lina Stonkutė

Skip to content