• Naujienos
 • Diskusija apie mokslą ir verslą Lietuvos sporto universitete

  Diskusija apie mokslą ir verslą Lietuvos sporto universitete

  Lietuvos sporto universitete paminėta Pasaulinė mokslo diena taikai ir vystymuisi, kuri pasaulyje kasmet švenčiama lapkričio 10-ąją. Šiemet į susitikimą su universiteto studentais, dėstytojais, mokslininkais bei visa bendruomene atvyko Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis, generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis, technologijų gamybos ir inovacijų bendrovės „Elinta“ vadovas Vytautas Jokužis. Svečiai su LSU bendruomene dalijosi įžvalgomis apie mokslo ir verslo ryšius, sėkmingą universitetų bei verslo bendradarbiavimą, diskutavo apie mokslo svarbą, aktualijas, naujoves ir pasiekimus.

  „Šiandien pasaulis, ypač verslo, sparčiai kinta, todėl įmonėms, norinčioms išlikti konkurencingoms, būtina greitai priimti sprendimus, dažnai atsinaujinti, būti atviroms pokyčiams. Tą patį turi daryti ir universitetai, norėdami palaikyti dialogą su verslu, privalo kurti inovacijas. Suprantu, kad aukštosioms mokykloms nėra lengva tai pasiekti. Jų veiklą riboja įstatymai bei bendruomenių inertiškumas. Vis dėlto tik tinkamas besikeičiančio pasaulio suvokimas padės universitetams išlikti, konkuruoti tarpusavyje ir atvers naujas galimybes“,- kalbėjo KPPA rūmų prezidentas B. Žemaitis.

  Daugiau kaip dvidešimt metų sėkmingą veiklą vystančios įmonės „Elinta“, kuri specializuojasi pramonės automatizavimo, automatikos elementų, matavimo prietaisų prekybos, kompiuterinės regos sistemų gamybos ir kt. srityse, vadovas V. Jokužis negailėjo kritikos Lietuvos mokslo sistemai. Pasak verslininko, dažnai dėl valdžios keliamų reikalavimų mokslininkams aukštosiose mokyklose kuriama mokslinė produkcija neturi nieko bendro su gyvenimu – moksliniai straipsniai rašomi dėl „mokslas mokslui“ idėjos, bet ne praktinės naudos. Jis išreiškė viltį, kad mokslo atstovai rodys daugiau iniciatyvos, bendraudami su verslu, ir kartu aktyviau kurs technologijas, kurios bus sėkmingai eksportuojamos į užsienį.

  UAB „Elinta“ vadovui pritarė KPPA rūmų generalinis direktorius V. Šileikis. „Pirmiausia būtina gerinti komunikaciją tarp mokslo bei verslo institucijų, išsiaiškinti abiejų pusių lūkesčius ir galimybes. Manau, kad šiandien Jūsų universitete vykstanti diskusija – gera pradžia. Didelė tikimybė, kad susitikdami, kalbėdami, diskutuodami atversime duris tolimesniam bendradarbiavimui, bendriems projektams“,- sakė dr. V. Šileikis.

  Diskusijos pabaigoje mokslo problemas, universitetų ir verslo bendradarbiavimo galimybes apžvelgė LSU rektorius prof. habil. dr. Albertas Skurvydas.

Skip to content