• Naujienos
 • Diskusija apie asmens duomenų apsaugą

  Kasdien – pirkdami internetu, tikrindami paskyrą socialiniame tinkle, atsiskaitydami už prekes ar paslaugas mobiliuoju telefonu ar mokėjimo kortele – paslaugų teikėjams pateikiame savo asmens duomenis. Kas su jais atsitinka? Kaip bendrovės turi elgtis su mūsų asmeniniais duomenimis?

  Dabar galiojanti ES asmens duomenų apsaugos direktyva priimta dar 1995 m., tad laikas nustatyti naujas taisykles. Vartotojas turi aiškiai žinoti, kam ir kaip bus panaudoti jo duomenys. Būtina turėti bendras taisykles ir bendrą teisės sistemą, kad būtų sukurtos vienodos sąlygos visoms bendrovėms, o kartu užtikrintas vartotojų pasitikėjimas Europos bendrąja rinka.

  Europos Parlamentas ir ES ministrai po dvejų su puse metų derybų pradeda paskutinį derinimo etapą. Planuojama asmens duomenų apsaugos reforma labai pasitarnaus IT verslui: gerokai sumažės biurokratijos, suvienodės veiklos sąlygos, visi ne Europos rinkos dalyviai (konkurentai) privalės laikytis tų pačių taisyklių. Kartu numatoma sustiprinti asmens duomenų apsaugą internete.

  Kviečiame į atvirą diskusiją apie asmens duomenų apsaugos reformą „Europos Parlamentas: asmens duomenų tvarkymas turi būti teisėtas ir pagrįstas“. Kas sieja Edwardą Snowdeną ir „Ashley Madison“? Kodėl būtina reformuoti asmens duomenų apsaugą? Kokios apsaugos priemonės ar procedūros veiksmingos? Kaip asmens duomenis tvarko privatus verslas? Į šiuos ir kitus klausimus atsakys diskusijos pranešėjai – Europos Parlamento narys Antanas Guoga, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius dr. Algirdas Kunčinas, KTU Informatikos fakulteto Kompiuterių katedros vedėjas dr. Algimantas Venčkauskas, „Omnitel“ teisininkė Tatjana Lukoševičienė.

  Diskusija vyks 2015 m. spalio 1 d. Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakultete, Studentų g. 50, 103 aud., Kaune. Pradžia – 15 val.

  Registruotis kviečiame elektroniniu paštu epvilnius@europarl.europa.eu
  .

Skip to content