• Naujienos
 • Didikų vakarienė Rūmų klube

  Didikų vakarienė Rūmų klube

  Rūmų bendruomenės nariai vasarą pasitiko kaip didikai. Rūmų tarybos nario, Šakių verslininko Arūno Tarnausko kvietimu verslininkų grupė svečiavosi neseniai atidarytame bendrovės „Gulbelė“ restorane „Kuchmistrai“. Tai autentiškoje Zyplių dvaro aplinkoje įkurtas ir Lietuvos didikų virtuvės paveldą puoselėjantis restoranas, siekiantis išsaugoti ne tik kulinarinį, bet ir kultūrinį krašto paveikslą.

  „Restorano idėja – puoselėti dvarų kulinarinio paveldo istoriją, kiekvienam norinčiam suteikti galimybę ne tik išgirsti, pamatyti, bet ir paragauti ano meto didikų patiekalų bei gėrimų. Norime, kad ši išskirtinė ir autentiška vieta pritrauktų žmones iš visų Lietuvos regionų, įvairių šalių ir kultūrų svečius, kurie vaišintųsi Lietuvos didikų dvaruose kadaise gamintais ir dabar atkurtais valgiais“, – sako Arūnas Tarnauskas.

  Restoranas įsikūręs Zyplių dvaro sodybos buvusios virtuvės pastate. Pastatas yra kultūros paveldo objektas, tad siekiant užtikrinti pastato autentiškumą atkurta ir išsaugota sienų dekoras ir polichrominiai raštai, indauja; dalis XIX amžiuje grįstų raudonų plytų grindų, rūkykla.

  Rūmų nariai apžiūrėjo Zyplių dvarą, kurio paskutiniai savininkai – grafai Potockiai. Vėliau dvare veikė žemės ūkio mokykla, ligoninė, kolūkio kontora, apylinkės vykdomasis komitetas. Šio dvaro ansamblio centriniai rūmai laikomi vertingu XIX a. architektūros paminklu. Per metus jame apsilanko apie 10 tūkstančių svečių, jame nuolat vyksta įvairūs kultūriniai renginiai. 2014 m. į sutvarkytą Zyplių dvaro vežiminės pastatą perkeltas Zanavykų muziejus.

  Arūno Tarnausko rūpesčiu viename iš dvaro pastatų ir buvo įkurtas restoranas, dar labiau išplėtęs UAB „Gulbelė“ veiklą. Pagrindinė kryptis – mažmeninės prekybos tinklas, kuriam priklauso 49 maisto ir kasdieninės paklausos prekių parduotuvės 11-oje savivaldybių. Šakiuose veikia „Gulbelės kepyklėlė“, kavinė-picerija „Kiba“,cukrainė „Laimė“. Bendrovėje dirba 450 darbuotojų.

  Rūmų bendruomenės nariai vaišinosi keliolika patiekalų, kurie buvo nešami į stalą keturiais „užnešimais“. Rūmų bendruomenės nariai vaišinosi keliolika patiekalų, kurie buvo nešami į stalą keturiais „užnešimais“. Kas nebuvo, tas neragavo – nepapasakosi. Važiuosite pro šalį – nepasididžiuokite, užsukite, o draugų kompaniją galima pakviesti į Zanavykų ragaučių.

  Klube pasveikinti nauji rūmų nariai – UAB „Estravel Vilnius“ ir Nerijus Murauskas, teikiantis asmeninių finansų valdymo, gyvybės draudimo, pensijų kaupimo konsultacijas.

Skip to content